Łosice: Wypracowali długofalową strategię rozwoju 

  • 18.09.2021, 16:51
  • Joanna Gąska
Łosice: Wypracowali długofalową strategię rozwoju  fot. Joanna Gąska
Wzmocnienie współpracy pomiędzy sąsiadującymi samorządami, wypracowanie wspólnych długofalowych strategii rozwoju, oraz określenie priorytetów działania – to główne cele jakie postawiono przed utworzonym partnerstwem „Razem dla Rozwoju”, którego liderem jest miasto i gmina Łosice.

Centrum Wsparcia Doradczego (CWD) to pilotażowy projekt mający na celu wsparcie gmin oraz powiatów w prowadzeniu skuteczniej i efektywniej polityki rozwoju. Realizacja CWD przewidziana została na 2 lata.

Jest to zachęta do wspólnego przygotowania i prowadzenia inwestycji przez inne samorządy, także te, które nie uczestniczą w pilotażu. Partnerami są Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Związek Miast Polskich oraz urzędy marszałkowskie 15 województw. Na terenie Mazowsza do pilotażu zakwalifikowano 3 partnerstwa – w tym te zainicjowane przez Łosice.

W ramach projektu organizowane są cykliczne spotkania rady partnerstwa oraz grup roboczych, które wypracowują plany i projekty działań mogących usprawnić funkcjonowanie samorządów w różnych obszarach. W zeszłym tygodniu odbyło się kolejne takie spotkanie na terenie gminy Jabłonna Lacka. Dokonano na nim wyboru projektów strategicznych, które będą realizowane przez samorządy w długiej perspektywie czasowej. Celem ma być podniesienie jakości życia obecnego i przyszłych pokoleń. (...)

Cały artykuł przeczytacie w łosickim wydaniu Słowa Podlasia z 14 września

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe