BIAŁA PODLASKA: Milionowe zapotrzebowanie na inwestycje

  • 22.09.2021, 12:45
  • Joanna Danielewicz
BIAŁA PODLASKA: Milionowe zapotrzebowanie na inwestycje Joanna Danielewicz
Do 15 września kluby radnych mogą składać wnioski do budżetu na przyszły rok. Z tej możliwości skorzystały w tym roku kluby opozycyjne. Radni chcą dodatkowych parkingów, inwestycji w kulturę, w drogi, ale i bezpłatnej komunikacji miejskiej oraz miejskich toalet.

W ostatnim dniu przewidzianym na składanie wniosków do budżetu z listą swoich propozycji do bialskiego magistratu udali radni Zjednoczonej Prawicy. – Mamy nadzieję, że nasze propozycje będą dobrym materiałem wyjściowym dla prezydenta do stworzenia budżetu na przyszły rok – mówił Dariusz Litwiniuk, szef klubu ZP w radzie miasta, przed przekazaniem listy miejskim urzędnikom. – Nasze propozycje podzieliliśmy na sześć obszarów. Wynikają one z potrzeb, jakie zgłaszają nam mieszkańcy - dodaje. Radni klubu Biała Samorządowa przedłożyli natomiast listę 10 wniosków do przyszłorocznego budżetu.


Na liście inwestycji Zjednoczonej Prawicy, zaproponowanych do wpisania do przyszłorocznego budżetu, znalazły się m.in.: budowy dwóch parkingów w centrum miasta (wskazano pl. Rubina i zaproponowano wykup dodatkowej działki w ścisłym centrum). – Tyle działek wciąż sprzedajemy, to może wreszcie jakąś miasto kupi – komentuje radny Henryk Grodecki, który uważa, że wyznaczenie strefy płatnego parkowania w centrum, bez powiększania ilości miejsc parkingowych, jest mieszaniem w jednym kotle. – Parking na Bieńkowskiego i na pl. Rubina powinien być płatny, by zachować na nich rotację – dodaje.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 21 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe