Biała Podlaska: Kolejna rowerowa akcja pana Marka

  • 06.10.2021, 13:30
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Kolejna rowerowa akcja pana Marka Joanna Danielewicz
Jesienią ubiegłego roku Marek Bartkiewicz zwrócił się do mieszkańców regionu o przekazywani nieużywanych rowerów. Wiosną tego roku naprawione i gotowe do jazdy trafiły w ręce pracowników  placówek opiekuńczych i do wskazanych przez gminy rodzin. - Czas na drugą edycję - mówi pan Marek i otwiera swój rowerowy serwis  dla darczyńców.

Tej wiosny 28 rowerów po liftingu w „Serwisie rowerowym” przy al. Jana Pawła 115, trafiło do nowych użytkowników. Jednoślady pojechały wówczas do placówki w Komarnie, GOPS w Rokitnie i rodziny zastępczej, która się zgłosiła. - Przekazaliśmy nowym właścicielom 28 rowerów. Akcja zyskała pozytywny odzew tak wśród tych. Którzy rowery nam dostarczyli, jak i zainteresowanych ich pozyskaniem. Nadchodzi kolejny sezon jesienno – zimowy, czyli w naszej branży raczej martwy. Zdecydowałem więc powtórzyć akcję sprzed roku. Każdy, kto ma zbędny rower, może go do nas dostarczyć. My go naprawimy, jeśli będzie taka potrzeba, przygotujemy do użytkowania i wiosna przekażemy chętnym – mówi Marek Bartkiewicz.

Pozyskane w tej edycji jednoślady chce tym razem przekazać chętnym z terenu gminy Biała Podlaska i miasta. - Planuję porozmawiać na ten temat z władzami tych samorządów, żeby nawiązać współpracę. Myślę, że urzędnikom najłatwiej będzie wskazać miejsca czy rodziny, do których rowery powinny trafić – mówi właściciel „Serwisu rowerowego”. Przyjmie każdy rower, który da się naprawić, by mógł służyć innym. Mogą być to jednoślady dla dorosłych jak i dla dzieci. - Mam pracownika, który jest zatrudniony na stałe, damy radę – mówi Bartkiewicz. Prosi jednak, by rowery dostarczać do końca stycznia, góra do 15 lutego. - Musimy zdążyć z ich przygotowaniem przed początkiem sezonu w naszym sklepie – mówi właściciel.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 5 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Cyklista
Cyklista 06.10.2021, 21:34
Polecam. Zawsze naprawią tu rower i bez kolejki a jak potrzeba to nawet "od ręki" Pozdrawiam 😉

Pozostałe