Powiat bialski: Tragiczny finał poszukiwań migranta

  • 20.10.2021, 19:00
  • red.
Powiat bialski: Tragiczny finał poszukiwań migranta fot. 2 LBOT
Służby znalazły ciało migranta, który od wtorkowego poranka (19 października) był poszukiwany. Wraz z drugim mężczyzną, obywatelem Syrii, chcieli pokonać granicę polsko-białoruską, przepływając wpław Bug w miejscowości Woroblin w gminie Janów Podlaski. Niestety dziś przed godz. 14:00 nurkowie wyłowili jego ciało z rzeki.

Zakończyła się akcja poszukiwawcza migranta, który wraz z innym mężczyzną, obywatelem Syrii, chciał przepłynąć wpław rzekę Bug w miejscowości Woroblin w gminie Janów Podlaski. Jak informuje rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej porucznik Dariusz Sienicki zwłoki mężczyzny wyłowiła przed godziną 14:00 wodno-nurkowa grupa strażaków w okolicach Woroblina.

Poszukiwana migranta trwały od wczorajszego poranka, 19 października, kiedy to żołnierze znaleźli jedną osobą, która przepłynęła wpław rzekę Bug. Została ona przewieziona do placówki Straży Granicznej w Janowie Podlaskim. To 22-letni mężczyzna, obywatel Syrii. Według jego relacji, obaj mężczyźni mieli zostać zepchnięci do wody przez białoruskie służby.

Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza drugiego migranta, która trwała do dzisiejszego popołudnia (20 października). Niestety, przed godziną 14:00 ciało poszukiwanego mężczyzny zostało wyłowione z Bugu przez nurków w okolicach Woroblina. Dalsze czynności poprowadzi policja i prokurator. 

CZYTAJ TAKŻE:

W Woroblinie migranci próbowali przepłynąć Bug
Wciąż trwają poszukiwania migranta, który miał wskoczyć do Bugu

 

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
grd
grd 25.10.2021, 17:37
Migranta znaleźli żołnierze 3 bz z Białęj, nie WOTy.
Mors
Mors 22.10.2021, 13:53
Może to był mors?
Syryjczyk
Syryjczyk 21.10.2021, 03:08
Tak to jest jak to się zachciało kąpieli w październiku.
Dziki kraj
Dziki kraj 20.10.2021, 20:25
".. zepchnięci do wody przez białoruskie służby." bardzo prawdopodobne, nie pierwszy i nie ostatni raz. Migrantów wyrzucają do nas, a naszych więżą u siebie.

Pozostałe