Biała Podlaska: Powstanie nowa siedziba starostwa?

  • 02.12.2021, 10:33
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Powstanie nowa siedziba starostwa? fot. Adam Trochimiuk/Archiwum
Starostwo powiatu bialskiego stara się o znaczne fundusze, które będą przyznane w drugiej transzy programu rządowego Polski Ład. Liczy na kwotę 30 mln zł, która pozwoli wybudować nową siedzibę oraz utworzyć dwukondygnacyjny parking, w obecnie zajmowanym budynku.

Starostwo powiatowe przygotowuje się do drugiej transzy programu rządowego Polski Ład, w związku z tym starosta Mariusz Filipiuk spotkał się z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką.

– Priorytetem będzie dla nas budynek starostwa. Już na tym etapie musimy podjąć decyzję czy będziemy modernizować budynek, w którym obecnie mieści się siedziba starostwa czy będziemy budować nowy, na parkingu od strony ul. Narutowicza. Nową siedzibę połączylibyśmy z salą widowiskową. Przy okazji przeprowadziliśmy modernizację sali, założylibyśmy baterie fotowoltaiczne, by uniezależnić się energetycznie. Jednak, wszystko zależy od kwoty dofinasowania, jakie otrzymamy – zaznacza starosta Mariusz Filipiuk. - Jeśli dostaniemy kwotę 30 mln zł, to postawimy nowy budynek, jeśli będzie to mniejsze dofinasowanie, prawdopodobnie zdecydujemy się na termomodernizację obecnej siedziby starostwa. Dlatego, że ciężko byłoby z budżetu powiatu wziąć np. kwotę 15 mln zł. Zwłaszcza, że potrzeb jest bardzo dużo, należą do nich przed wszystkim remonty dróg - wyjaśnia.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 30 listopada

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe