Gmina Sławatycze: Jubileusz złotych i diamentowych godów

  • 02.12.2021, 10:38
  • Anna Chodyka
Gmina Sławatycze: Jubileusz złotych i diamentowych godów fot. R. Szczur
W sali widowiskowej sławatyckiego GOK odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń dla obchodzących jubileusz złotych i diamentowych godów pożycia małżeńskiego.

Wydarzenie rozpoczęło się marszem weselnym. Następnie jubilatom podziękował za długoletnie trwanie w związku małżeńskim włodarz gminy. 

- Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczę z wielkim wzruszeniem. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz, na to, co osiągnęliście w ciągu wspólnego życia. Te wspólne pięćdziesiąt i sześćdziesiąt lat to piękny przykład dla młodych pokoleń – mówił wójt Arkadiusz Misztal. Na zakończenie wystąpienia życzył zebranym wielu kolejnych pięknych rocznic, spędzonych z najbliższymi, w zdrowiu i radości.

Jubilaci zostali odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Aktu dekoracji dokonał wójt w asyście przewodniczącej Rady Gminy w Sławatyczach Moniki Tyszczuk, sekretarza gminy Gerarda Skalskiego i dyrektora miejscowego ośrodka kultury. Potem nastąpiły gratulacje, życzenia oraz poczęstunek i symboliczna lampka szampana z odśpiewanym „Sto lat!”, uświetnione muzycznym koncertem życzeń przygotowanym przez GOK.

Dla każdej pary był także wiersz i piosenka, w wykonaniu miejscowych wokalistów: Elżbiety Gruszkowskiej, Izabeli Jaszczuk, Barbary Dejczman i Janusza Pruniewicza. - W czasie spotkania podkreślono bardzo ważną rolę jubilatów, nie tylko w życiu rodzinnym, ale również społecznym, stawiano ich za wzór dla wszystkich, którzy obecnie wstępują w związek małżeński. Nie kryjąc wzruszenia, pary małżeńskie dzieliły się swoimi wspomnieniami i przeżyciami ze wspólnie spędzonych lat – zauważa Bolesław Szulej, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach. 

Złote gody obchodzili: Halina i Krzysztof Demidziuk, Krystyna i Józef Denisiuk, Anna i Henryk Jaroccy, Krystyna i Stanisław Mirończuk, Danuta i Kazimierz Ponieważ, Anna i Czesław Sobczuk, Leokadia i Jerzy Wołosiuk. Diamentowe gody: Maria i Konstanty Demiediuk, Nina i Jan Hasiuk, Halina i Aleksy Romańczuk.

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe