Powiat bialski: Cysterna wylądowała na poboczu. Przewoziła 30 tys. litrów paliwa

  • 13.01.2022, 14:39
  • red.
Powiat bialski: Cysterna wylądowała na poboczu. Przewoziła 30 tys. litrów… fot. KM PSP Biała Podlaska
W miejscowości Kobylany cysterna, przewożąca 30 tys. litrów oleju napędowego, zjechała poza drogę. W konsekwencji doszło do przechylania się zestawu, co groziło wyciekiem paliwa.

W środę 12 stycznia, około godziny 13:45 w miejscowości Kobylany na prostym odcinku drogi kierujący cysterną paliwową, zjechał na pobocze. Zdarzenie doprowadziło do przechylenia się zestawu na prawy bok. Na szczęście kierowca nie wymagał pomocy medycznej. Ciężarówka przewoziła natomiast około 30 000 litrów oleju napędowego, dlatego na miejsce akcji zadysponowano cysternę zastępczą z firmy, do której przepompowano paliwo.

Straż pożarna zabezpieczyła miejsce zdarzenia i ustabilizowała naczepę z wykorzystaniem podpór stabilizacyjnych. W wyniku zdarzenia doszło do rozszczelnienia zbiornika paliwa w ciągniku siodłowym i wycieku około 30 litrów oleju napędowego. Dla  bezpieczeństwa je również przepompowano. Przez kilka godzin na odcinku drogi Kobylany – Polatycze wprowadzony został ruch wahadłowy. 

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa środków transportu w ruchu drogowym. W działaniach uczestniczyły 3 zastępy z JRG Małaszewicze, 1 zastęp z JRG Biała Podlaska oraz 2 zastępy OSP KSRG Terespol.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe