Terespol: Obywatelska postawa strażnika

  • 08.12.2017, 10:03 (aktualizacja 19.02.2018, 11:29)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Terespol: Obywatelska postawa strażnika
Ponad 2 promile alkoholu miał w swoim organizmie motorowerzysta, któremu dalszą jazdę uniemożliwił funkcjonariusz z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. To w ostatnim czasie już drugi przypadek ujawnienia nietrzeźwego kierowcy przez strażnika będącego poza służbą.

Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Kostomłoty. Funkcjonariusz SG z placówki w Terespolu, był już po służbie i wracał samochodem do domu. Jego uwagę zwrócił jadący przed nim motorower, którego kierowca jechał tzw. "wężykiem" praktycznie po całej szerokości jezdni. Funkcjonariusz, podejrzewając że kierowca  motoroweru może być pod wpływem alkoholu, wyprzedził go i dawał mu znaki aby się zatrzymał. Po kilkuset metrach kierowca motoroweru zjechał na pobocze drogi. Wtedy funkcjonariusz zablokował mu wyjazd swoim autem.

Podczas rozmowy z kierowcą strażnik wyczuł od mężczyzny silną woń alkoholu, uniemożliwił mu więc dalszą jazdę i wezwał policję. Przybyły na miejsce patrol potwierdził, że kierowca jest nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wskazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

– Jest to już drugi przypadek, w krótkim odstępie czasu, zatrzymania obywatelskiego dokonanego przez funkcjonariusza Placówki SG w Terespolu, wobec kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Ostatni taki przypadek miał miejsce w drugiej połowie listopada – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego oddziału Straży Granicznej.

sb

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe