Międzyrzec Podlaski: Wyremontują salę kinową

  • 15.01.2018, 10:29 (aktualizacja 15.01.2018, 10:38)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Międzyrzec Podlaski: Wyremontują salę kinową
Sala kina Sława zostanie w tym roku wyremontowana. Modernizacja dotyczy jednak wyłącznie wnętrza sali. Wymienione zostaną fotele, odświeżone ściany, podłogi i sufity na widowni. Na nowy projektor i lampy przyjdzie widzom kina jeszcze trochę poczekać.

Niewiele pozostało już klimatycznych starych sal kinowych, takich jak ta międzyrzecka. Urok tego miejsca doceniają nie tylko widzowie, ale również artyści. W 2017 roku sesje muzyczne na żywo nagrywali tutaj Kaśka Sochacka i Kortez. Aby jednak kino mogło funkcjonować według współczesnych standardów, musi zostać wyremontowane. Takie plany na ten rok mają władze miasta.

Szacowany koszt wszystkich prac remontowych może wynieść ok. 500 tys. zł. Dlatego z zakupem nowego projektora i wymianą oświetlenia sali na ledowe miasto się wstrzyma, licząc że na doposażenie sali w sprzęt uda się pozyskać dofinansowanie. – W tym roku chcemy skoncentrować się na wnętrzu sali i miejscach dla widowni. Planujemy rozpocząć prace w czerwcu, żeby we wrześniu móc przygotować się do uruchomienia sali. Wiadomo, że są oczekiwania szkół i osób korzystających z sali widowiskowej. A nowy projektor być może pojawi się w przyszłym roku – wyjaśnia burmistrz.

Kino Sława w Międzyrzecu Podlaskim rozpoczęło działalność we wrześniu 1984 roku. Wyposażono je w dwa projektory typu AP-621 na lampy ksenonowe, ekran PCV perforowany o wymiarach 9,62 na 4,26 m oraz nagłośnienie i drewnianą scenę, na której odbywają się koncerty i występy. Widownia ma powierzchnię 301 mkw. i może pomieścić 350 widzów. Po remoncie foteli na widowni będzie mniej. 

Zainteresowanie seansami filmowymi wyświetlanymi w sali kina Sława pokazuje, że jest sens przeprowadzenia tej inwestycji. Po remoncie sali kinem nadal będzie zarządzać MOK. Miasto nie ma planów, aby wzorem innych kin oddać je do dyspozycji komercyjnym firmom.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 16 stycznia

Monika Pawluk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hefalu
hefalu 16.01.2018, 15:17
Kilka lat temu - zostało zamknięte bo się nie opłacało, że młody człowiek nie miał gdzie z dziewczyną się wybrać, obecnie odkryto że jest klimatyczne i warto remontować :)

Pozostałe