Biała Podlaska: Wspólny Świat ruszył z budową

  • 26.02.2018, 09:21 (aktualizacja 26.02.2018 09:27)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Wspólny Świat ruszył z budową
Stowarzyszenie Wspólny Świat powstało w 2007 roku, a jego celem jest pomoc młodzieży i dzieciom autystycznym oraz osobom z pokrewnymi zaburzeniami. Na początku lutego ruszyła budowa Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Stowarzyszenie wciąż zbiera pieniądze na ten cel.

Ośrodek powstaje przy ulicy Powstańców w Białej Podlaskiej. – Pierwszy etap to budowa Ośrodka Terapii i Diagnostyki oraz przedszkola dla dzieci z autyzmem. To początek inwestycji, która docelowo ma być kompleksowym miejscem, pierwszym takim w Polsce – informuje Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia Wspólny Świat.

To dobra informacja przede wszystkim dla rodziców dzieci, które uczęszczają na zajęcia organizowane przez Wspólny Świat. To ułatwi życie nie tylko chorym dzieciom, ale również ich opiekunom. – Mój syn, Michał, jest uczniem drugiej klasy Szkoły Podstawowej we Wspólnym Świecie. Ma zapewnione zajęcia pedagogiczne, psychologiczne, logopedyczne. Dodatkowo ma także fizjoterapię, ze względu na duże problemy z napięciem mięśniowym i zaburzeniami układu nerwowego – mówi pani Izabela, mama 9-letniego Michała, który jest pod opieką Stowarzyszenia od chwili, kiedy zdiagnozowano u niego autyzm.

Na realizację pierwszego etapu budowy Stowarzyszenie Wspólny Świat pozyskało prawie 3 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Jest to połowa potrzebnych środków. – Złożyliśmy również wniosek do PFRON na częściowe sfinansowanie udziału własnego w ramach programu wyrównywania różnic między regionami – mówi Maciej Buczyński, odpowiedzialny za pozyskiwanie funduszy zewnętrznych.

Jednak wciąż jest to kropla w morzu potrzeb. – Z roku na rok są one coraz większe. Dzieci z autyzmem przybywa, musimy sprostać oczekiwaniom rodzin, które potrzebują od nas wsparcia i pomocy. – wylicza Anna Chwałek.

Jednym ze sposobów, w jaki można wspomóc stowarzyszenie, jest przekazanie mu 1 procenta podczas rozliczania swojego podatku. Każdy, kto chciałby wesprzeć projekt budowy pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem, może zrobić to, wpłacając darowiznę na rzecz Stowarzyszenia Wspólny Świat lub przekazać 1 proc. swojego podatku. KRS: 0000275016.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 27 lutego

Justyna Madan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 15.04.2018, 22:10
MARIA. skąd Ty się urwalas taki komentarz świadczy o totalnej ignorancji. Projekt był bardzo dobry i dla tego dostał dofinansowanie maksymalne jakie można było dostać
Maria
Maria 26.02.2018, 12:13
Coś słabo z tym dofinansowaniem. Dlaczego nie pozyskano większych środków a tylko połowę kwoty? Czy to wina słabo napisanego wniosku? Nas rodziców nie stać żeby dopłacić do tej budowy.

Pozostałe