Biała Podlaska: Gdy usłyszałem bluesa dostałem gęsiej skórki

  • 17.05.2018, 10:15
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Gdy usłyszałem bluesa dostałem gęsiej skórki
Nie bez powodu został gwiazdą wieczoru podczas tegorocznego Biała Blues Festival. Zachwycił bialską publiczność charyzmą, energią i wspaniałym wokalem. O bluesie, inspiracjach i Białej Podlaskiej z Dannym Handley`em rozmawia Justyna Madan.

Już po raz drugi zagrał Pan w Białej Podlaskiej. Co myśli Pan o tutejszej publiczności?

Bardzo mi się tutaj podoba! Pierwszy koncert odbył się w restauracji Verona, było świetnie, publiczność bardzo się zaangażowała i wczuła w moją muzykę. Przyjęła mnie bardzo ciepło i miło. Na Biała Blues Festival było fantastyczne! To niesamowite, zobaczyć tylu entuzjastycznie nastawionych ludzi, których porywa moja muzyka. Jestem za to wdzięczny. 

Co Pan myśli o Biała Blues Festival? 

Jest świetny. Zwłaszcza kiedy widzi się ludzi, którzy przychodzą na koncerty, angażują się, wspierają i przyjmują muzyka tak ciepło. Myślę, że to naprawdę bardzo dobry festiwal. 

Kto Pana inspiruje?

Bardzo dużo osób. Głownie amerykańscy bluesmani i muzycy soulowi z lat 40`, 50`, 60`. Uwielbiam B.B. Kinga i Chucka Berry`ego. Głębokie brzmienie wokalu soulowych muzyków takich jak James Brown, Sam Cooke i Opis Redding. Duży wpływ mają na mnie muzycy z lat 60`, na przykład The Beatles, The Stones, The Hollies and the Animals. Ale tak naprawdę wpływ na mnie mają wszyscy i wszystko! Jeśli miałbym wybrać swojego najbardziej ulubionego gitarzystę, wybrałbym George Bensona.

Cały wywiad przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 20/2018

Justyna Madan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe