Międzyrzec Podlaski: Spotkali się, by porozmawiać o migracji

  • 24.05.2018, 11:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Międzyrzec Podlaski: Spotkali się, by porozmawiać o migracji
Zespół Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich był gospodarzem wymiany uczniowskiej w ramach programu Erasmus + On the Road. Przyjechało na nią 21 uczniów i 7 nauczycieli z Norwegii, Francji i Hiszpanii. Zagraniczni goście mieszkali w domach uczniów ZST.

Do wymiany doszło w dniach 23-27 kwietnia. Jej tematami przewodnimi były migracja ludności w Europie oraz tolerancja. Program uwzględniał prezentacje przygotowane przez uczniów, dotyczące dziejów migracji Polaków, kryzysu migracyjnego w Europie oraz historii holocaustu.W projekcie uczestniczyło 19 uczniów międzyrzeckiej szkoły.

Uczniowie w międzynarodowych grupach tworzyli stronę internetową, projektowali przedmioty 3D oraz brali udział w warsztatach tanecznych. Niezwykle interesujące i pozwalające jeszcze bardziej zgłębić temat migracji i uchodźców, okazały się wystąpienia zaproszonych gości: Grzegorza Randzio, kierownika Ośrodka dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej, oraz Jesusa Billona, oficera NATO stacjonującego w Elblągu.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 21/2018

mk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe