Radzyń Podlaski: Mieszkańcy chcieli asfaltu, będą wjazdy i chodnik

  • 11.07.2018, 11:33
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Mieszkańcy chcieli asfaltu, będą wjazdy i chodnik
W tym roku miasto zrealizować ma pierwszą inwestycję w ramach budżetu obywatelskiego. Rok temu radzynianie w głosowaniu zdecydowali, z e ma ona dotyczyć fragmentu ul. Podlaskiej, na którym nie ma asfaltu, chodziło o 80 -metrowy odcinek. Gdy przyszedł czas na realizację wytypowanej przez mieszkańców inwestycji, okazało się, że na razie powstaną wjazdy i chodnik. - Pan po prostu zawiódł zaufanie ludzi i zakpił z umowy społecznej - zwraca się do burmistrza w liście otwartym radna Bożena Lecyk.

Podlaska jest drogą powiatową. Starostwo, myśląc o wyremontowaniu tej drogi już kilka lat wcześniej, liczyło na dotację z programów państwowych. Jednak zabrakło wówczas porozumienia z władzami miasta, które uważały, że priorytetem jest remont ul. Warszawskiej, też powiatowej. Inwestycja w końcu została zrealizowana, choć nie w takim zakresie, jak marzyło się władzom powiatu. Przebudowano odcinek 700 metrów. Modernizacja kosztowała 848,7 tys. zł. Na tę kwotę złożyli się razem powiat i miasto, które zamiast zapowiadanego wcześniej 1 mln, dołożyło 300 tys. zł.

Nowej nawierzchni zabrakło jednak na około 80-metrowym odcinku, który prowadzi do bramy cmentarza. Mieszkańcy nie ustawali jednak w zabiegach, by ten fragment drogi został zrobiony. Dlatego, gdy w ubiegłym roku miasto po raz pierwszy ogłosiło nabór wniosków do budżetu obywatelskiego, pojawił się wniosek na realizację inwestycji na odcinku Podlaskiej. Miasto przeznaczyło na realizację zadań z BO 100 tys. zł. 

Przyszedł czas na realizację wybranej przez mieszkańców inwestycji. O jej rozpoczęcie i tryb przeprowadzenia od kilku miesięcy, niemal na każdej sesji dopytuje radna Bożena Lecyk, otrzymując pobieżne odpowiedzi, w stylu, że inwestycja będzie realizowana. Okazuje się jednak, że nie w takiej formie, jakiej chcieli mieszkańcy. – Z informacji uzyskanych w dniu 29.06.2018 r. od naczelnika wydziału inwestycji Urzędu Miasta wynika, że zakres prac jaki ma być wykonany na tym odcinku przewiduje jedynie budowę 4 wjazdów do posesji mieszkańców oraz ok. 50 m chodnika – informuje w rozesłanym do mediów liście otwartym do burmistrza Jerzego Rębka, Bożena Lecyk.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 28/2018

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe