Łomazy: Będzie Klub Seniora. Gmina nie wyda ani złotówki

  • 09.08.2018, 08:03
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Łomazy: Będzie Klub Seniora. Gmina nie wyda ani złotówki
Miejscowi seniorzy mają powód do zadowolenia. Wójt podpisał umowę o dofinansowanie projektu, który ma wesprzeć i zaktywizować lokalną społeczność po 60-tce. Specjalnie dla nich zaplanowano wiele ciekawych inicjatyw i zajęć ruchowych.

Projekt "Aktywny senior" zakłada stworzenie w gminie Klubu Seniora, który mógłby skupiać wokół siebie osoby przebywające głównie na emeryturze. – Rok temu zakończyłam pracę zawodową i mam teraz więcej czasu. Cieszę się, że władze gminy wyszły z ciekawą inicjatywą do starszych mieszkańców. Chętnie skorzystam z zajęć – mówi Stanisław, mieszkaniec Łomaz.

Wójt gminy Jerzy Czyżewski zapewnia, że atrakcji dla seniorów nie zabraknie. Bedą mogli skorzystać m.in. z zajęć kulturalnych oraz zwiększających aktywność, m.in. nordic walking, pilates czy basenu. Do wyboru będą też mieli zajęcia z muzykoterapii, kosmetologii i rozwijające zainteresowania artystyczne czy instrumentalne. Otrzymają wsparcie psychologa, terapeuty, fizjoterapeuty, dietetyka, lekarza i masażysty. Przewidziano również poradnictwo ubezpieczeniowe, bankowe, prawne oraz w zakresie kreowania wizerunku. Możliwa będzie organizacja wycieczek, wyjazdów do kina, teatru, jak też zakup sprzętu sportowego i muzycznego. Projekt opiewa na niebagatelną sumę prawie 1 miliona, z czego 95 procent zostanie dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. W całości pokryje on koszty trzyletniego funkcjonowania klubu. Wkład gminy będzie zaś rzeczowy, bowiem użyczy ona sali na siedzibę klubu. – Na realizację projektu nie wydamy nawet złotówki – informuje J. Czyżewski. – Siedziba będzie się znajdowała w Gminnym Ośrodku Kultury, natomiast zajęcia będą odbywały się również w remizach np. w Łomazach, Huszczy czy Dubowie. Projekt zakłada uczestnictwo kilkudziesięciu osób z naszej gminy. Już dziś informujemy o nim mieszkańców, niebawem pojawią się ogłoszenia o naborach – dodaje włodarz gminy.
 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 32/2018

 

 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe