Kodeń: Przy ognisku śpiewali i tańczyli

  • 01.10.2018, 12:01
  • Anna Chodyka
Kodeń: Przy ognisku śpiewali i tańczyli
Luba i Jan Panasiukowie, od lat urządzają w swojej miejscowości ogniska integracyjne, w tym roku również postanowili zorganizować imprezę. Przyjechali na nią goście nie tylko z Podlasia, ale też z Gdańska czy Warszawy. Tym razem bawiło się ponad czterdzieści osób.

Atrakcjami wieczoru były występ zespołu Łuczyna z Białorusi. Biesiadnikom przygrywały też Tęcza z Dąbrowicy, Na swoją nutkę z Zahorowa oraz bialska kapela pod przewodnictwem Andrzeja Charytoniuka. Swoje umiejętności zaprezentowała także wnuczka Jana i Luby, która wykonała znane przeboje. Dodatkową atrakcją była przejażdżka bryczką, z której najchętniej korzystały dzieci i młodzież.     

Panasiukowie przez trzydzieści lat mieszkali w Gdyni. Jan był marynarzem, przepłynął kanał Sueski i Panamski, przebywał w Dubaju. Pracował także jako stoczniowiec, powstała o nim nawet ballada. Po przejściu na emeryturę postanowił wrócić w rodzinne strony. Jego żona Luba, zgodziła się na pomysł, więc zdecydowali się agroturystykę.

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 40

 

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe