Powiat parczewski: Padlinę trzymał na posesji

  • 08.11.2018, 09:51
  • tsa
Powiat parczewski: Padlinę trzymał na posesji
Martwe świnie odebrane z gospodarstw rolnych oraz inne padłe zwierzęta, zamiast trafić do zakładu utylizacji były przechowywane na terenie prywatnej posesji w Rudnie III. Sprawą już zajmuje się policja.

Po doniesieniach od osób postronnych, że na jednej z posesji w Rudnie III od kilku dni stoi samochód ciężarowy wypełniony padliną Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Parczewie przeprowadził kontrolę.

- Mieliśmy zgłoszenia z Radcza i Rudna. W Radczu informacje się nie potwierdziły, natomiast w Rudnie tak. Pojazd zaparkowany był na posesji pracownika firmy zajmującej się odbiorem padliny z terenu powiatu parczewskiego. W naczepie były zwierzęta różnego gatunku, m.in. świnie z gospodarstw rolnych. Powiadomiliśmy policję oraz Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Świdniku, gdzie zarejestrowana jest firma – informuje Radomir Bańka, powiatowy lekarz weterynarii w Białej Podlaskiej.

Martwe zwierzęta nie mogą znajdować się na prywatnej posesji. Nawet jeśli byłyby w szczelnie zamkniętym, specjalistycznym samochodzie. - Każde martwe zwierzę odebrane z gospodarstwa, pasa drogowego, czy z jakiegokolwiek innego miejsca musi zostać przetransportowane bezpośrednio do zakładu utylizacji lub tzw. zakładu pośredniego. Przetrzymywanie pojazdu z taką zawartością jest niedopuszczalne i stanowi naruszenie prawa – dodaje Bańka.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 45

 

tsa
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe