Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 24 maja 2022 18:07
Reklama

Rolnictwo

Weź pieniądze na inwestycję w lesie. Znamy szczegóły naboru
Weź pieniądze na inwestycję w lesie. Znamy szczegóły naboru

20 czerwca zacznie się nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska. Nabór prowadzą biura powiatowe Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa. W tym naborze można będzie składać wnioski również poprzez aplikację eWniosekPlus.

11.05.2022 11:00
Drogi i pola zniszczone przez wojsko. Radni dyskutują o apelu do rządu
Drogi i pola zniszczone przez wojsko. Radni dyskutują o apelu do rządu

Na ostatniej sesji radni powiatowi podejmowali temat zniszczonych przez wojsko dróg, pól i łąk na terenach nadbużańskich, głosując nad apelem do rządu w tej sprawie. – Rozjechane drogi, pola czy łąki – co to jest? My o tym w ogóle nie powinniśmy mówić, to jest skala zerowa w stosunku do tego, że „ruski” przejdzie przez Bug. Ten apel w ogóle nie powinien być procedowany – grzmiał Tomasz Bylina (PiS). – Tu nie ma żadnej polityki. Chodzi o to, by jak największą grupę zainteresować problemem i podjąć konkretne działania – odpowiadał mu Wojciech Mitura (Porozumienie Samorządowe).

09.05.2022 09:30    1
Weź pieniądze na pielęgnację i zalesienie działki. Masz czas do 16 maja
Weź pieniądze na pielęgnację i zalesienie działki. Masz czas do 16 maja

Do 16 maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie premii pielęgnacyjnej i zalesieniowej. Jej wysokość waha się od 794 zł za 1ha do 1 628 zł za 1ha. Wnioski można składać wyłącznie elektronicznie.

20.04.2022 14:19
Piotr Wiński: Oszukano nas. Teraz walczymy o swoje w sądzie!
Piotr Wiński: Oszukano nas. Teraz walczymy o swoje w sądzie!

W zeszłym roku rolnik z Korczówki Piotr Wiński stracił 1200 gęsi w związku z ptasią grypą. Gospodarz nie dostał odszkodowania. W ocenie powiatowej inspekcji weterynaryjnej rolnik nie spełnił wymogów bioasekuracyjnych. Teraz gospodarz walczy o odszkodowanie w sądzie.

19.04.2022 13:32
Hodujesz prosięta i straciłeś płynność finansową? Sprawdziliśmy, jakie trzeba spełnić wymogi, aby wziąć dofinansowanie
Hodujesz prosięta i straciłeś płynność finansową? Sprawdziliśmy, jakie trzeba spełnić wymogi, aby wziąć dofinansowanie

Hodowcy loch i prosiąt, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19 mogą ubiegać się o wsparcie. Do 29 kwietnia mogą składać wnioski o dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Sprawdziliśmy, jakie wymogi muszą spełnić.

13.04.2022 13:21
Masz pszczoły? Sprawdź, jak dostać dofinansowanie
Masz pszczoły? Sprawdź, jak dostać dofinansowanie

Jeśli jesteś pszczelarzem, to masz szansę otrzymać dodatkowe pieniądze. Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich. Potrwa do 31 maja 2022 r. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

08.04.2022 10:10
Są pieniądze dla kół gospodyń wiejskich
Są pieniądze dla kół gospodyń wiejskich

5 tys. zł, 6 tys. zł lub 7 tys. zł – tyle można dostać w ramach wsparcia na działalność statutową kół gospodyń wiejskich. Wnioski można składać od dziś. Pomoc jest finansowana z budżetu krajowego.

01.04.2022 13:48
Dopłaty bezpośrednie: jest dodatkowa gotówka
Dopłaty bezpośrednie: jest dodatkowa gotówka

W trwającej obecnie kampanii przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2022 r. rolnicy mogą ubiegać się o uzupełniającą płatność podstawową. To dodatkowe pieniądze.

31.03.2022 14:30
Rolniku, weź pieniądze na produkcję i nawadnianie!
Rolniku, weź pieniądze na produkcję i nawadnianie!

Rolniku, chcesz rozwinąć produkcję prosiąt lub zmodernizować swoje gospodarstwa, wyposażając je w system nawadniający? Możesz wziąć sporą gotówkę. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych” w dwóch obszarach – rozwój produkcji prosiąt oraz nawadnianie w gospodarstwie. Zainteresowani tą formą pomocy mają czas na złożenie dokumentów do 27 maja 2022 r.

30.03.2022 09:40
Śmiertelnie niebezpieczne pożary traw
Śmiertelnie niebezpieczne pożary traw

Wczesna wiosna to czas, w którym proceder wypalania trwa zdecydowanie się nasila. Tylko od początku marca straż pożarna z województwa lubelskiego wyjeżdżała do płonących nieużytków, łąk czy traw aż 996 razy. Wskutek tych pożarów ucierpiało sześć osób, a jedna zginęła .

25.03.2022 14:25
Michał Kołodziejczak: Jak trzeba, będę posłem, jak trzeba, będę premierem
Michał Kołodziejczak: Jak trzeba, będę posłem, jak trzeba, będę premierem

Politycy muszą się bać, oni nie chcą się zajmować sprawami zwykłych ludzi, ale jak czują zagrożenie polityczne, to zaczynają traktować ich poważnie – mówi Michał Kołodziejczak, prezes nowej partii AGROunia, przyszły poseł?

25.03.2022 10:48    3
Odchodzisz z rolnictwa? Możesz wziąć sporą gotówkę
Odchodzisz z rolnictwa? Możesz wziąć sporą gotówkę

Już prawie miesiąc można ubiegać się o bezzwrotną premię z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na rozpoczęcie działalności pozarolniczej. Do zgarnięcia jest nawet 250 tys. zł. Nabór wniosków potrwa do 28 kwietnia.

21.03.2022 15:50
Jak kupować sprzęt rolniczy w internecie?
Jak kupować sprzęt rolniczy w internecie?

Kupowanie części do maszyn przez internet z każdym rokiem jest coraz bardziej popularne. Dotyczy to nie tylko rolników, ale także zawodowych mechaników samochodowych. Nawet osoby mniej obeznane z komputerami decydują się na taką formę zakupów.

17.03.2022 12:52
Horrendalne ceny za nawozy
Horrendalne ceny za nawozy

Kilkanaście dni temu saletrę amonową można było kupić za trzy tysiące złotych za tonę, teraz cena wzrosła do ponad sześciu tysięcy. Jeśli rolników nie będzie stać na zakup nawozu po takiej cenie, Polsce grozi spadek produkcji żywności, a także wzrost jej cen. A to w sytuacji kryzysu uchodźczego bardzo złe wiadomości.

16.03.2022 12:10    1
Ptasia grypa w powiecie bialskim
Ptasia grypa w powiecie bialskim

W miejscowości Cełujki w gminie Biała Podlaska wykryto ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). W związku z tym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Białej Podlaskiej wyznaczył obszar zapowietrzony i obszar zagrożony wystąpieniem ptasiej grypy.

14.01.2022 13:11    2
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: DuśTreść komentarza: To trzeba w policji pracować żeby po osiemnastu latach prosić ludzi o pomoc w sprawie zmarłegoData dodania komentarza: 24.05.2022, 17:43Źródło komentarza: Zmarł 18 lat temu. Policja prosi o pomoc w ustaleniu, kto to jest [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]Autor komentarza: Huggy WuggyTreść komentarza: Jestem miłym STWORKIEM !!! >:)Data dodania komentarza: 24.05.2022, 17:02Źródło komentarza: Bądźmy czujni. Chrońmy nasze dzieci przed Huggy Wuggy!Autor komentarza: Huggy WuggyTreść komentarza: Huggy Wuggy najlepszyData dodania komentarza: 24.05.2022, 10:25Źródło komentarza: Bądźmy czujni. Chrońmy nasze dzieci przed Huggy Wuggy!Autor komentarza: qwertyTreść komentarza: Admowicz nic nie miał przeciwko śmierdzącej biogazowni i chlewni - zbadajcie proszę ta sprawę i powiązania z PSLData dodania komentarza: 24.05.2022, 08:18Źródło komentarza: Dąb Alojzy znów w centrum uwagi. Tym razem... przeszkadza w budowie A2Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Chyba się z kosmosu urwałeś. Prowadzą drogę przez domy, gdzie obok są pola i żadnego budynku. Gdzie sens i logika? Rekompensata pieniężną mówisz. Za dom ci dadzą tyle, że nawet w stanie surowym nowego nie postawisz. Radzę zacząć myśleć ;)Data dodania komentarza: 23.05.2022, 22:14Źródło komentarza: Mieszkańcy mają obawy, że droga podzieli miejscowośćAutor komentarza: MieszkankaTreść komentarza: Człowieku chyba nie wiesz co mówisz... Przez tą drogę ludzie stracą dobytek całego życia, wszystko z czego żyją a dostaną gówno zamiast pieniędzy! Chyba nie zdajesz sobie sprawy o co tu chodzi... Mogą wybrać trasę, która idzie przez pola i nikomu nie zniszczy życia a wybrali taką gdzie kilkanaście rodzin straci dobytek całego życia i nie będą wstanie nawet za to wybudować czy kupić nowego domu nie mówiąc o tym że stracą pola z których żyli więc dodatkowo nie będą mieli pracy i żadnych środków do życia oprócz tego marnego grosza, które dostaną. Jak nie wiesz dokładnie o co chodzi to lepiej zamknij buźkę i nie pisz głupich komentarzy bo to nie na miejscu...Data dodania komentarza: 23.05.2022, 21:59Źródło komentarza: Mieszkańcy mają obawy, że droga podzieli miejscowość
Reklama