Biala Podlaska: Prokurtura prześwietla spółkę

  • 08.01.2019, 11:48
  • Marcin Kozarski
Biala Podlaska: Prokurtura prześwietla spółkę
Prokuratura od kilku miesięcy wyjaśnia, czy podczas przeprowadzenia zamówienia na wspomagający zarządzanie system informatyczny, nie doszło do wyrządzenia Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej znacznej szkody majątkowej.

Postępowanie prowadzone jest już od końca września ubiegłego roku. Zostało wszczęte na wskutek zawiadomienia, które wpłynęło do prokuratury 29 sierpnia 2018 r. Jak informuje prokurator rejonowa Edyta Winiarek, toczy się ono w sprawie "wyrządzenia spółce znacznej szkody, przez osoby obowiązane na podstawie umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi przedsiębiorstwa" i dotyczy zdarzeń zaistniałych w latach 2016-2017. Śledczy badają, czy podczas przeprowadzenia zamówienia na dostawę i wdrożenie wspomagającego zarządzanie systemu informatycznego mogło dojść do niedopełnienia obowiązków, a w następstwie do naruszenia art. 296 par. 1 kodeksu karnego.

Prowadzenie sprawy PEC-u powierzono bialskiej komendzie miejskiej policji. W jego toku zabezpieczono już dokumentację dotyczącą zamówienia wskazanego w postanowieniu o wszczęciu śledztwa. By zweryfikować podane tam informacje przesłuchano również osoby mogące mieć wiedzę w wymienionym zakresie. Obecnie trwa analiza zgromadzonego materiału dowodowego pod kątem jego kompletności. - W przypadku uznania iż brak jest podstaw do uzupełnienia śledztwa zostanie przeprowadzona ocena prawno-karna dowodów, która umożliwi podjęcie decyzji w zakresie podstaw do wydania postanowienia o przedstawienia zarzutów lub ich braku – dodaje prokurator Winiarek.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 2

 

Marcin Kozarski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe