Biała Podlaska: Ludzie pozytywnie zakręceni

  • 09.01.2019, 10:42
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Ludzie pozytywnie zakręceni
Projekt Ambasadorzy Platerki trwa w LO im. Emilii Plater już od dwóch lat. Zaczęło się niepozornie, od spotkania uczniów szkoły z poetą Grzegorzem Szupilukiem, którego zaprosiły bibliotekarki.

– Widząc zainteresowanie młodzieży zaczęłam zastanawiać się nad możliwościami. Dodatkowo zmobilizował mnie fakt, iż prowadzę lekcje z przedsiębiorczości, w czasie których często rozmawiam z młodymi ludźmi o planowaniu przyszłości. Doszłam o wniosku, iż licealiści potrzebują osób, które pomogłyby im podjąć tę ważną życiową decyzję. Odpowiedzią była organizacja prelekcji prowadzonych przez tych, którzy potrafią mówić młodzieżowym językiem, a jednocześnie odnieśli już sukces – wyjaśnia Ewa Kwiatkowska nauczycielka w LO im. E. Plater.

Na początku nauczycielka zaczęła zapraszać swoich byłych uczniów. Dotychczas o swojej pracy opowiadały już dwie stewardesy, m.in. Monika Hryniewicz, która latała liniami lotniczymi należącymi do Dubaju, był też podróżnik Mateusz Mazur, który zwiedził niemal cały świat, a jednocześnie zarabia jako przedstawiciel firmy kosmetycznej. – Generalnie to ludzie pozytywnie zakręceni – mówi Kwiatkowska.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 2

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe