Region: Strażnicy graniczny wraz z terytorialsami

  • 09.01.2019, 11:32
  • (joan)
Region: Strażnicy graniczny wraz z terytorialsami
Dowództwo 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej podpisało umowę o współpracy z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej. Będą wspólne szkolenia i wymiana doświadczeń.

Umowa została zawarta na początku tego roku.- Współpraca naszych formacji będzie polegać przede wszystkim na wymianie doświadczeń, informacji oraz prowadzeniu wspólnych przedsięwzięć szkoleniowych i działań, które przygotują nas do dobrego i skutecznego współdziałania. Wszystko po to, aby wzmocnić zdolności obronne kraju i bezpieczeństwo naszego regionu - informuje płk Tadeusz Nastarowicz, dowódca Lubelskiej Brygady OT.

Umowa między formacjami obejmuje przygotowanie funkcjonariuszy i pracowników Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz żołnierzy i pracowników Lubelskiej Brygady OT do współpracy w różnych stanach gotowości obronnej państwa. - Będzie również dotyczyć wzajemnego przekazywania informacji o zagrożeniach i zdarzeniach istotnych dla bezpieczeństwa kraju i regionu oraz prowadzenia szkoleń przygotowujących obie formacje do współdziałania - dodaje kpt. Damian Stanula, rzecznik prasowy 2LBOT.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 2

 

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe