Gmina Huszlew: W płomieniach zginęło małżeństwo i próbująca ich ratować opiekunka

  • 14.01.2019, 11:28
  • Joanna Gąska
Gmina Huszlew: W płomieniach zginęło małżeństwo i próbująca ich ratować opiekunka
Zwęglone zwłoki 83-letniego Stanisława strażacy znaleźli na wózku inwalidzkim, w pobliżu wejścia do pokoju. Jego 87-letnia żona Irena spłonęła w łóżku. Na środku, z głową zwróconą w kierunku drzwi leżało ciało ich 49-letniej opiekunki, która wbiegła do palącego się budynku, chcąc ratować sąsiadów. Kobieta zginęła w płomieniach osierocając 8-letniego syna. Żywioł niemal doszczętnie strawił drewniany dom w Waśkowólce.

Do tragedii doszło 10 stycznia. O pożarze łosicka straż pożarna została powiadomiona tuż przed godziną 10 rano. Pierwsi na miejscu byli strażacy ochotnicy z Huszlewa. Ocieplony sieczką słomianą i styropianem budynek płonął jak pochodnia. We wszystkich pokojach widoczny był ogień, a dym wydostawał się na zewnątrz. To zaś uniemożliwiało prowadzenie jakichkolwiek działań wewnątrz domu. Ratownicy, którzy weszli do środka w aparatach ochronnych, zastali przerażający widok. Były to zwęglone zwłoki małżonków w wieku 83 i 87 lat oraz ich opiekunki.

49-letnia pani Joanna poniosła śmierć, gdyż postanowiła pomóc swym podopiecznym w opuszczeniu domu. Kiedy zobaczyła wydobywające się z domu kłęby dymu, wbiegła do palącego się budynku, by ich ratować. Niestety ogień odciął jej możliwość jakiegokolwiek ratunku. Sama też nie mogła już wyjść na zewnątrz. Zginęła razem z małżeństwem osierocając 8-letniego syna. Ze zmarłymi tragicznie starszymi ludźmi mieszkał na stałe syn. Mężczyzna jakiś czas przed tragedią wyszedł jednak do sklepu po zakupy. Nie było go więc w tym czasie w domu. 

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym, łosickim numerze Słowa Podlasia, 15 stycznia

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe