Terespol: Michałek może chodzić dzięki naszej pomocy

  • 16.01.2019, 10:00
  • Anna Chodyka
Terespol: Michałek może chodzić dzięki naszej pomocy
Trzyletni Michałek Wróblewski z Terespola, niedługo po urodzeniu zachorował na dziecięce porażenie mózgowe dwukończynowe, przez co ma problemy z chodzeniem. Jedyną szansą na jego prawidłowe funkcjonowanie jest intensywna rehabilitacja. Ta jednak jest bardzo kosztowna. Leczenie chłopca można wesprzeć przekazując 1 procent podatku.

Mały terespolanin urodził się jako wcześniak, w 27 tygodniu życia. W dniu porodu ważył zaledwie 1000 gram. Maluch w czasie dwóch miesięcy, które spędził w inkubatorze przeszedł wiele chorób. Po powrocie do domu czekała go długotrwała rehabilitacja, na jaką uczęszcza do dziś. Obecnie rodzice wożą go na ćwiczenia cztery razy w tygodniu. W tym dwa razy prywatnie. – Syn zazwyczaj jest pogodny, ale zdarza się, że ma gorszy dzień, wtedy płacze i się złości w czasie zabiegów - mówi Emilia Wróblewska. 

Rehabilitacja to jedyna droga do tego by zaczął normalnie funkcjonować. Michałek ostatnio zaczął stawiać już nawet pierwsze kroki, co bardzo cieszy jego rodziców. Chłopczyk jeszcze nie rozumie, że nie może się bawić jak jego rówieśnicy, przez, co się denerwuje. Mimo trudności, rodzice dodają mu otuchy i zapewniają, iż w przyszłości będzie mógł grać w piłkę i biegać. Dodatkowym kosztem jest kupowanie ortez czyli aparatów stabilizujących stawy, które często trzeba wymieniać, gdyż maluch szybko rośnie. By je dopasować konieczna jest wizyta u ortopedy w stolicy, tam też Michałek jeździ na wizyty do neurologa. – Zdarza się, że musimy odwiedzać Warszawę trzy razy w tygodniu – przyznaje mama chłopca. Z kolei do Białej Podlaskiej, Michałek jeździ poza rehabilitacją, także na zajęcia z logopedą i psychologiem.

Aby pomóc chłopcu można przekazać mu 1 proc. podatku:

KRS 0000037904

Cel szczegółowy: 31400 Wróblewski Michał Terespol

Lub zrobić wpłatę na  leczenie chłopca:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą" ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

z dopiskiem 31400 Wróblewski Michał Terespol

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 3

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe