Sprawdzili swoją kondycję wspinając się w mroźny dzień

  • 29.01.2019, 13:41 (aktualizacja 29.01.2019, 18:24)
  • ach
morsy_3_wideo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Członkowie Bialskiego Klubu Morsów, 26 stycznia, zdobyli Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów.

W wyprawie wzięło udział 21 osób, część z nich ubrała się w stroje kąpielowe, ponieważ chcieli sprawdzić czy morsowanie jakim, co tydzień się zajmują, wpływa na poprawę kondycji. Warunki w czasie wejścia były ekstremalnie trudne. Śmiałkom towarzyszył silny wiatr o prędkości 85 km na godzinę i odczuwalna temperatura - 26 stopni Celsjusza. Droga zajęła jednym morsom 1,5, a innym 2,5 godziny.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nam się udało i że wytrzymaliśmy, mimo, iż było niezwykle trudno, zwłaszcza kiedy wspinaliśmy się po łańcuchach – mówi Grzegorz Kucharuk. To nie pierwszy raz, gdy morsy wchodzą na Śnieżkę, podobną wyprawę zorganizowali w zeszłym roku, w kwietniu. Jednak wtedy odczuwalna temperatura wynosiła -3 stopnie Celsjusza.

ach

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe