Terespol: Miliony na inwestycje

  • 03.02.2019, 09:19
  • Anna Chodyka
Terespol: Miliony na inwestycje
W mieście powstanie prawie 2 kilometry chodników, wyremontowane też będą drogi. Niemal 6 milionów złotych wyniesie dofinansowanie inwestycji ze źródeł zewnętrznych. - Co roku udaje nam się nam pozyskać z Unii Europejskiej pieniądze i mam nadzieję, że to nie koniec - podkreśla burmistrz Jacek Danieluk.

Modernizacji poddane zostaną ulice: Popiełuszki, Koroszczyńska, Kraszewskiego, Słuszki - aż do połączenia z ul. 3 maja, Gruntowa i Wierzbowa. Władze zwiększą także dostępność e-usług. W ramach tego projektu urząd dostanie m.in. nowe komputery. Zostanie również unowocześnione wyposażenie OSP potrzebne w ratowaniu ofiar wypadków drogowych. Z kolei w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 zaplanowano wymianę oświetlenia ze standardowych na LED-owe.

Tegoroczny budżet przewiduje ok. 26 mln zł dochodów oraz 27 mln zł wydatków. Deficyt będzie wynosił ok. 800 tys. zł. Nadwyżka z zeszłego roku to 200 tys. zł. Terespol zaciągnął kredyt w wysokości 1 mln 100 tys. zł, miasto będzie też spłacać 460 tys. zł tytułem innych należności. - Jest to duży budżet jak na możliwości Terespola. Dążymy do tego, by nie były to jednak tylko wydatki konsumpcyjne, ale też zadaniowe. Dlatego staramy się pozyskiwać fundusze unijne oraz te z innych źródeł, na przykład krajowych – informuje burmistrz Jacek Danieluk.

Radni zagwarantowali oczywiście pieniądze na drugi etap OZE i promocje niskoemisyjności na terenie gmin Północnej Lubelszczyzny. Termomodernizację przejdą obiekty ośrodka kultury. Miasto weźmie też udział w cyfrowym programie, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli nauczyć się obsługi komputera. Poza tym samorząd przygotuje projekt bloku komunalnego, w którym zamieszkają 32 rodziny. Budynek ma powstać w 2022 r. Trzy lata potrwa rewitalizacja terenów przy stadionie. Obejmie oczyszczenie zbiorników wodnych, oświetlenie, wybudowanie placu zabaw oraz skateparku.

  

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Terespolanin
Terespolanin 03.02.2019, 09:28
No tak nowy blok dla patoli, 500+ socjal mieszkania, darmowy węgiel a prawowity obywatel "dyma" dniami i nocami za psi grosz

Pozostałe