Radzyń Podlaski: Projekt za 10 mln zł ma wrócić do oceny

  • 15.02.2019, 10:30
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Projekt za 10 mln zł ma wrócić do oceny
Projekt miasta na rewitalizację centrum wraca do gry. Urząd Marszałkowski ma ponownie poddać go ocenie – tak zdecydował Wojewódzki Sad Administracyjny, wskazując na to, że ocena projektu została przeprowadzona w sposób naruszający prawo i naruszenie to miało istotny wpływ na wynik postępowania.

5 lutego Wojewódzki Sad Administracyjny wydał orzeczenie w sprawie ze skargi Miasta Radzyń Podlaski na rozstrzygnięcie wydane przez Zarząd Województwa Lubelskiego oddalające protest Miasta Radzyń Podlaski od negatywnej oceny projektu "Rokoko na Nowo – rewitalizacja centrum Radzynia Podlaskiego".

Przypomnijmy, że miasto miało otrzymać na rewitalizację korpusu głównego pałacu i placu Rynek 10 mln złotych dofinansowania z działania 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich RPO WL na lata 2014-2020. Miasto złożyło projekt pod nazwą "Rokoko na Nowo". Cała inwestycja opiewa na ponad 14 mln zł. Uzgodnienia z Urzędem Marszałkowskim były jasne. Marszałek miał podzielić pieniądze między 15 miast – siedzib powiatów. Każde miało zapewnione 10 mln zł, pod warunkiem, że złoży wniosek, który poddany zostanie ocenie konkursowej – jak wszystkie wnioski ubiegające się o dofinansowanie z unii, i tę ocenę przejdzie pomyślnie.

5 lutego sąd wypowiedział się w sprawie skargi miasta na odrzucenie protestu. Zaraz po ogłoszeniu wyroku informacje na ten temat przekazała mediom rzecznik UM Radzyń Podlaski. – Miasto Radzyń Podlaski wygrało sprawę o uznanie wniosku o dotację w wysokości 10 mln zł na projekt "Rokoko na Nowo - rewitalizacja centrum Radzynia Podlaskiego", obejmujący również korpus główny pałacu Potockich. Wyrok został ogłoszony 5 lutego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Lublinie. Więcej szczegółów podamy po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia wyroku – brzmiał komunikat rzecznika.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 7

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe