Biała Podlaska: Punkt przedszkolny dla cudzoziemców

  • 15.02.2019, 13:12
  • jm
Biała Podlaska: Punkt przedszkolny dla cudzoziemców
Dzieci, które ubiegają się o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce już niedługo będą miały punkt przedszkolny w bialskim ośrodku dla cudzoziemców. Zakończyły się prace budowlane i właśnie trwają odbiory techniczne inwestycji.

Modernizacja polegała na przekształceniu dotychczasowej sali, w której były prowadzone zajęcia edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców ośrodka dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej w punkt przedszkolny. – W pierwszym kwartale 2018 r. została opracowana dokumentacja projektowa na adaptację pomieszczeń ośrodka w celu utworzenia punktu przedszkolnego. W maju złożony został wniosek o wydanie pozwolenia na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku. W lipcu prezydent Białej Podlaskiej zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę – informuje Jakub Dudziak, rzecznik  prasowy Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

– Państwowa Inspekcja Sanitarna MSWiA zatwierdziła już wykonanie inwestycji zgodnie z projektem budowlanym w zakresie sanitarnohigienicznym. Obecnie oczekiwana jest wizyta funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej w celu przeprowadzenia odbioru technicznego. Po wydaniu pozytywnej opinii w zakresie bezpieczeństwa pożarowego możliwe będzie złożenie dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. 

 

 

jm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe