Powiat radzyński: Silna rolnicza reprezentacja powiatu pod siedzibą prezydenta

  • 16.02.2019, 08:30
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Silna rolnicza reprezentacja powiatu pod siedzibą prezydenta
Jak zapowiadali, tak zrobili. 6 lutego pojawili się pod pałacem prezydenckim wraz z rolnikami z innych części kraju. Wśród pikietujących pod sztandarami Agro-Unii rolników było około 200 osób z powiatów radzyńskiego i łukowskiego.

Pod koniec stycznia zwolennicy ruchu Agro-Unia zablokowali DK19 na wysokości Radzynia Podlaskiego. Pokazali wówczas szybko rosnącą siłę nowej rolniczej struktury, która w powiecie radzyńskim rekrutację rozpoczęła niespełna 2 miesiące wcześniej, na spotkaniu w miejscowości Biała. Z końcem stycznia nadarzyła się pierwsza okazja, by się policzyć, właśnie gdy wyszli na ulicę. Kolejną okazją był niedawny wyjazd do Warszawy, gdzie Agro-Unia postanowiła zademonstrować swoje postulaty pod Pałacem Prezydenckim, 6 lutego. Z powiatu radzyńskiego o łukowskiego do Warszawy wyjechało około 200 rolników.

– Większość z tych rolników, to nie byli członkowie Agro-Unii, ale zwykli rolnicy, którzy ruch wspierają i widzą w nim nadzieję. Młodzi ludzie, którzy posiadają profesjonalne produkcje rolne i borykają się z licznymi problemami. Na ich produkty nie ma zbytu, państwo nie dba o to, by  zapewnić im rynek zbytu i godziwe pieniądze za ich produkty, To są producenci rolni zajmujący się różnymi dziedzinami produkcji – mówi Jarosław Wojtaszak, koordynator Agro-Unii na powiaty radzyński i łukowski.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 7

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe