"Mieszkania Plus" w Białej Podlaskiej

  • 19.10.2016, 12:49 (aktualizacja 19.10.2016, 13:00)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
"Mieszkania Plus" w Białej Podlaskiej
Jako jedyne w województwie lubelskim, miasto przystąpiło do rządowego projektu pilotażowego Mieszkanie Plus. Prezydent Dariusz Stefaniuk 12 października podpisał list intencyjny zakładający współpracę z Bankiem Gospodarki Krajowej przy realizacji budownictwa mieszkaniowego.

Biała Podlaska była jednym z pierwszych miast, które zgłosiło swój projekt do oceny. – Szczególnym wyróżnikiem miasta jest zaawansowana dokumentacja projektowa, która pozwala jasno spojrzeć na harmonogram przyszłej realizacji prac budowlanych – podkreślał Filip Krupa, dyrektor biura transakcyjnego BGK.

Justyna Skrzydło, wiceminister infrastruktury i budownictwa, podkreślała, że program realizowany w Białej Podlaskiej jest w rękach sprawdzonego włodarza. – Jestem przekonana, że jest to miasto, gdzie już niedługo będziemy wręczać pierwsze klucze do mieszkań. Mieszkanie Plus to bardzo ambitny program, który odpowiada na realne potrzeby i stanowi realizację ambitnego prospołecznego programu rozwojowego – chwaliła wiceminister.

Do współpracy w ramach projektu dołączył się także Zakład Gospodarki Lokalowej. Na działce wielkości 2,1 ha może powstać około 180 mieszkań. To 8 tysięcy mkw. powierzchni mieszkalnej. Dodatkowo miniosiedla będą wzbogacane o parkingi czy place zabaw. Według wstępnych założeń koszt wybudowania 1 mkw. nie będzie przekraczał 2 tys. zł. Mieszkania będą budowane w okolicach ulic Jana Sobieskiego i Jana Kazimierza II (okolice szpitala). Przeznaczone zostaną na wynajem, ale będzie także możliwe nabycie prawa własności. Czynsz ma wynosić od 10 do 20 zł za 1 mkw, bez kosztów związanych z eksploatacją. Opcja najmu z ewentualnym wykupem mieszkania w przyszłości ma wynieść około 12-24 zł za mkw.

– Szacujemy, że proces pozyskiwania decyzji administracyjnych potrwa do końca tego roku. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na wiosnę 2017 r. Końcówka 2018 r. jest optymistycznym terminem zakończenia prac – informuje Krupa.

W programie rządowym premier Beaty Szydło – oprócz Białej Podlaskiej – weźmie udział kilkanaście miast, m.in. Chorzów, Dębica, Katowice czy Poznań. Dzięki temu może powstać ponad 6 tys. mieszkań w całej Polsce.

Maciej Maciejuk

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bialczanka
Bialczanka 09.01.2017, 19:51
Czynsz za 50m2 od 500 do 1000+ rachunki, za 65m2 czynsz 650-1300zl. Bardzo "maly" ten czynsz...
Jeremi
Jeremi 04.01.2017, 15:26
Biała Podlaska i cały region to według http://mieszkanieplus.org.pl/ wzór do naśladowania. Gotowi w przedbiegach, prawdopodobniej najszybciej otrzymają klucze.
mistrz zgloszen
mistrz zgloszen 04.01.2017, 15:34
byle więcej takich inicjatyw
bezrobotny
bezrobotny 19.10.2016, 14:39
DYZMA fałszywcu PIS a gdzie ludziom obiecane przez ciebie tysiące miejsc pracy na lotnisku !!! ,tylko zabawa i procesje ci w głowie.

Pozostałe