Radzyń Podlaski: Jest decyzja w sprawie wniosku o fundusze na rewitalizację

  • 20.03.2019, 12:30
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Jest decyzja w sprawie wniosku o fundusze na rewitalizację
Zarząd Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie nie będzie się odwoływał od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego nakazującego zarządowi ponowne rozpatrzenie wniosku miasta Radzyń o dofinansowanie rewitalizacji centrum miasta kwota 10 mln zł. - Myślę, że w przeciągu dwóch tygodni rozpatrzymy sprawę – zapewniał Dariusz Stefaniuk, wicemarszałek województwa lubelskiego. Ta deklaracje wzmocnił senator Grzegorz Bierecki wyrażając przekonanie, że Radzyń nie będzie musiał już długo czekać na rozpatrzenie wniosku.

5 lutego Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał orzeczenie w sprawie ze skargi Miasta Radzyń Podlaski na rozstrzygnięcie wydane przez Zarząd Województwa Lubelskiego, oddalające protest Miasta Radzyń Podlaski od negatywnej oceny projektu "Rokoko na Nowo – rewitalizacja centrum Radzynia Podlaskiego". Sąd przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Zarząd Województwa Lubelskiego i zasądził od Zarządu Województwa Lubelskiego na rzecz miasta Radzyń Podlaski kwotę 697 zł, z tytułu zwrotu kosztów postępowania.

W poniedziałek 18 marca, na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta pojawili się senator Grzegorz Bierecki, poseł Janusz Szewczak, wicemarszałek województwa Dariusz Stefaniuk i wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, ludzie, którym burmistrz Jerzy Rębek dziękował za wsparcie w czasie, gdy na jesieni ubiegłego roku miasto dowiedziało się, że z walki o pieniądze na rewitalizacje centrum miasta zostało wyłączone.

- Chciałem pogratulować mieszkańcom Radzynia, że mają takiego obrońcę w osobie burmistrza. Uzasadnienie wyroku jest druzgocące dla byłego marszałka Sławomira Sosnowskiego. Naruszył zasadę bezstronności urzędniczej i w jakiejś zapiekłości trwał w tym uporze, bo już po przegranych wyborach odrzucił protest miasta w sprawie oceny wniosku – komentował działania byłego marszałka Sławomira Sosnowskiego senator Bierecki.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 12

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe