Biała Podlaska: Niespodzianka pod Biedronką

  • 27.03.2019, 08:30
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Niespodzianka pod Biedronką
Parkometry pod dwoma sklepami sieci Biedronka w Białej Podlaskiej wywołały w mieszkańcach falę oburzenia. Nie chodzi o sam fakt obowiązku wyjęcia biletu, bo pierwsze 90 minut parkowania jest bezpłatne, ale o brak szlabanu, obowiązkowy spacer z parkometru do samochodu i brak odpowiednich oznakowań przez pierwsze dni funkcjonowania parkometrów, co skutkowało mandatami.

– Ludzie powinni mieć świadomość, co się dzieje. Biedronka Biała Podlaska ul. Prosta naprzeciwko więzienia. Brak szlabanu i widocznych oznaczeń płatnego parkingu, brak obecnego parkingowego, który w ukryciu czeka aż nieświadomy klient wejdzie do sklepu i podczas jego nieobecności wypisuje karę, po czym znika z zasięgu wzroku lub chodzi z ochroną sklepu, prawdopodobnie ze strachu przed wkurzonymi klientami - napisała do nas, w środę 20 marca pani Angelika. –  Kierownictwo i Biuro Obsługi Klienta Biedronka umywa ręce. Firma zarządzająca parkingiem TD System nie uwzględnia żadnych reklamacji, nie czytając nawet ich treści odpisują każdemu tą samą krótką treść, że reklamacja nie może zostać uwzględniona bo tak, bez należytego wyjaśnienia i uzasadnienia. Oczywiście podają numer konta i straszą żeby szybko im zapłacić. Oszukanych ludzi jest bardzo bardzo dużo, a proceder trwa.

Żalących się na sytuację klientów jest więcej. Głównym powodem jest niedogodność związana z brakiem szlabanu. Nawet jeśli do sklepu przyjeżdża się tylko na chwilę, trzeba wysiąść z samochodu, wziąć bilet, wrócić do samochodu, umieścić bilet na desce rozdzielczej w widocznym miejscu i dopiero wtedy wybrać się na zakupy. 90 minut parkowania jest bezpłatne. Wielu mieszkańców miasta uważa jednak, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Parkometry pojawiły się przy Biedronce przy ulicy Przechodniej 8 i Sidorskiej 100. W tych miejscach wiele osób parkowało samochody na cały dzień i szło do pracy przez co klienci sklepu nie mieli już gdzie zostawić swój samochód, żeby zrobić zakupy. – Czasami musiałam parkować na Prostej za skrzyżowaniem z Moniuszki i szłam z koszykiem taki kawał, żeby przepakować zakupy z wózka do bagażnika, od kiedy pojawił się parkometr na parkingu jest pusto. I dobrze – mówi pani Ewelina.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 13

 

 

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Klient
Klient 28.03.2019, 20:56
Trzeba się trochę rozejrzeć, jest znak i informacja, pomysł popieram skończył się darmowy parking dla studentów PSW. A trochę ruchu przy okazji( z samochodu do parkometru i z powrotem nikomu nie zaszkodzi, chociaż wiem że najlepiej to byłoby wjechać do sklepu samochodem) Teraz bez problemu będzie można zaparkować jak przyjedzie się na zakupu.
Janusz
Janusz 28.03.2019, 20:54
Istna partyzantka. Taki mandat wyrzucić do kosza. Nie ma podstawy prawnej żeby dać mandat. Starczy że zrobię zakupy i mogą mnie cmoknac w pompę
Mieszkaniec Białej
Mieszkaniec Białej 28.03.2019, 12:37
Bardzo dobry pomysł, nie rozumiem też oburzenia ludzi. Skoro parkingi przy sklepach są robione dla klientów danego sklepu, a parkowanie randomowych ludzi bo tak im się podoba jest problemem dla klientów. Wszelkiego rodzaju oburzenia czy sprzeciwy przeciwko parkometrom są bezpodstawne tak samo jak umieszczony artykuł. Jeżeli już to powinna być zwykła informacja na temat parkometrów. Poza tym, każdy jest oznaczony i ustawiony przy wejściu do sklepu, nie da się go nie zauważyć. W Warszawie praktycznie przy każdym sklepie jest parkometr, brak szlabanow inikt nie robi z tym problemów.
Klient
Klient 28.03.2019, 11:35
Uważam ze to mądre rozwiązanie, ale ma wiele uchybień w inf., są rozni ludzie starsi i młoddi ktozy do takich rozwiazań nie przywykli, lepsze poinformowanie , daje efekty, niech się ktos tu nie wymądrza i ludzi od baranów wyzywa bo pewnie sam tym parkingowym jest .
Moja mama tez otrzymała mandat na sidorskiej zaparkowała poleciała do sklepu, i zonk mandat, a juz w nastepnym tyg. Zupełnie inna sytuacja , stał parkigowy przy sklepie i inf. wszystkich klientow o obowiazku "Biletu" mozna, można . Jeśli nie ma szlabanu to i ten sposub jest dobry
Cobrekr
Cobrekr 28.03.2019, 03:19
Bardzo dobry pomysł, zwłaszcza przy ulicy Prostej. Parking był zastawiony przez klawiszy i pracowników urzędu gminy, a teraz pusto...... Brawo.
Obserwator
Obserwator 27.03.2019, 19:10
Mogę się zapytać o jaki rodzaj oszustwa chodzi? Jest regulamin parkingu i należy czytać. Nikogo nie zainteresował nawet stojacy parkomat. Bo po co? Jak jest sie baranem to należy liczyć się z postrzyżynami finansowymi. Ludzie czytajcie co się pisze!!!!
Rado
Rado 17.09.2019, 21:55
Baranem ty jesteś jakby Policja miala takie praktyki i wp....by ci baranie ze 200 zł to byś nie pouczał innych. Wymyślili mandat 150 a dlaczego nie 1500 zł albo np licytacja samochodu. Ty chyba jesteś tym parkingowym niemytym parchem. Niexh postawią szlaban z biletomatem to każdy co nie pobierze biletu zapłaci mandat bo zap... słusznie. Acha sorki bo firma nie zarobi i parkingowy pasożyt to wyj..... szlaban zapomniałem. Lichwaaaaaaa i tyle
Bialczanka
Bialczanka 27.03.2019, 18:50
.Przy ul. Ks. Bieńkowskiego też powinien być taki parking. Pracownicy UM zajmują parking na cały dzień. Nawet na 15 minut nie ma możliwości zaparkować samochodu. Chętnie zapłacę, aby tylko było wolne miejsce na parking.A UM już pobiera opłaty za podatek.Jak dojechać do Urzędu w celu uiszczenia opłaty?Gdzie zaparkować?

Pozostałe