Gmina Biała Podlaska: Powstaje komitet przeciwko budowie kurników

  • 03.04.2019, 09:44
  • Paulina Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Powstaje komitet przeciwko budowie kurników
Mieszkańcy kilku miejscowości z terenu gminy podpisali petycję z prośbą o podjęcie odmownej decyzji w sprawie wydania zgody przez wójta Wiesława Panasiuka na budowę fermy drobiu w Kamienicznym.

Na ostatniej sesji rady gminy Biała Podlaska, 29 marca, pojawili się mieszkańcy, którzy zaprezentowali swoje stanowisko w sprawie budowy kurników. Chodzi o planowaną budowę fermy drobiu w miejscowości Kamieniczne. Petycję odczytał radny powiatowy Tomasz Bylina. Zebrano 367 podpisów mieszkańców Wilczyna, Julkowa, Grabanowa, Kamienicznego, Roskoszy oraz Hruda. Jak zapowiadają przedstawiciele lokalnej społeczności, jeśli trzeba zbiorą tysiące podpisów, bo sprzeciw wobec inwestycji wśród mieszkańców jest ogromny. "Jako obywatele mamy prawo domagać się, żeby nasz głos nie został zignorowany w procesach decyzyjnych, które będą stanowić o jakości naszego życia i środowiska" – czytamy w petycji.

W piśmie mieszkańcy powołują się na raport "Rozwój przemysłowej hodowli drobiu w Polsce, a koszty eksternalizowane", wydany przez Zachodni Ośrodek Badań Społecznych i Ekonomicznych Gorzów Wielkopolski oraz analizę "Zagrożenia chemiczne i mikrobiologiczne związane z hodowlą drobiu" Medycyny Środowiskowej z roku 2018. Wskazują również, że planowane przedsięwzięcie wiąże się z negatywnym wpływem na ludzi i środowisko, a budowa obiektów przyniesie niewyobrażalne negatywne skutki dla okolicznych mieszkańców i dla środowiska. W walce z budową kurników ma im również pomóc formowany właśnie komitet, zrzeszający mieszkańców całej gminy.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 14

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe