Powiat radzyński: Szuflady muszą wypełnić drogowe projekty

  • 07.04.2019, 08:00
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Szuflady muszą wypełnić drogowe projekty
W tym roku powstanie nowa nawierzchnia na trasie Wola Chomejowa – Borki. Tymczasem powiat ma dwa tygodnie na złożenie wniosków o dofinansowanie projektów drogowych w programie rządowym. Wyboru nie było, więc aplikować będą projekty już gotowe. – Doszliśmy do wniosku, że musimy mieć w przyszłości większy wybór – zapowiedział starosta Szczepan Niebrzegowski.

9 mln 478 tys. zł. kosztować będzie realizacja odcinka Wola Chomejowa – Borki , który zrealizowany zostanie do końca października, dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach projektu "Wygodniej, szybciej bezpiecznej". To największa inwestycja drogowa, jaką powiat będzie w tym roku realizował.

Teraz zarząd powiatu głowi się nad innymi drogowymi przedsięwzięciami. Czasu nie było dużo, bo 15 kwietnia mija termin składania wniosków o dofinansowanie inwestycji w drogi z projektu rządowego. Powiat aplikuje więc z tym, co ma.

Od początku kadencji nowy starosta powtarzał, jak istotne jest dla niego przeprowadzenie inwestycji na odcinku Radzyń – Zbulitów – Wohyń. Niestety ta trasa będzie musiała jeszcze poczekać. Do rządowego programu powiat złoży aplikacje na inne drogi. – Przygotowanie projektu to czas około pół roku. Nawet gdybyśmy nie spali od początku kadencji, nie udałoby się nam przygotować dokumentów na tę inwestycję. Stanęliśmy więc z zarządem województwa przed dylematem, albo nie składamy do programu rządowego żadnego projektu, albo to co mamy – wyjaśniał starosta radnym podczas ostatniej sesji rady powiatu.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 14

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe