Gmina Ulan-Majorat: Zbierają chętnych na solary i fotowoltaikę

  • 03.05.2019, 09:54
  • (joan)
Gmina Ulan-Majorat: Zbierają chętnych na solary i fotowoltaikę
Gmina zamierza aplikować o dofinansowanie do instalacji odnawialnych źródeł energii. Zainteresowani mieszkańcy mają czas na zgłaszanie deklaracji do 24 maja.

Chodzi o instalację kolektorów słonecznych i fotowoltaiki. Gmina Ulan-Majorat będzie się ubiegać o dofinansowanie w ramach działania 4.1 "Wsparcie wykorzystania OZE" objętego Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Można tu liczyć na dofinansowanie przedsięwzięcia w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych. Powodzenie przedsięwzięcia zależy od pozyskania pieniędzy i możliwości finansowych gminy. Ważne jest również, jak wielu mieszkańców zdecyduje się na skorzystanie z OZE.

Szacunkowy wkład własny mieszkańca w montaż instalacji solarnej to od 2,2 tys. zł do 3,5 tys. zł w zależności od mocy planowanej do montażu  instalacji.

Uczestnik projektu musi złożyć deklarację i ankietę dotyczącą udziału w projekcie w celu zweryfikowania, czy budynek spełnia wszystkie niezbędne warunki oraz w celu dobrania odpowiedniej wielkości instalacji solarnej.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 18

 

(joan)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe