Łosice: Bieg, sprzątanie, rodzinny piknik i wspólny polonez

  • 12.05.2019, 09:04
  • Joanna Gąska
Łosice: Bieg, sprzątanie, rodzinny piknik i wspólny polonez
Majowe świętowanie rozpoczął III Biało Czerwony Bieg, który był rodzinną propozycją na aktywne spędzenie popołudnia. Następnego dnia mieszkańcy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Operacja Rzeka. Uroczystości 3-majowe rozpoczęła msza w intencji ojczyzny w koście Zygmunta Króla.

Świątecznym obchodom towarzyszyły wielkie emocje sportowe. Bieg Biało Czerwony był też doskonałą okazją do rodzinnego świętowania, gdyż organizatorzy przygotowali masę atrakcji towarzyszących. Wśród nich rodzinny piknik. Biegacze wystartowali na dwóch dystansach - 3333 m oraz na dystansie rodzinnym 1000 m. Najmłodsi sportowcy do pokonania mieli 400 m, a kijkarze maszerowali na dystansie 3333 m. Mimo wiatru atmosfera była gorąca. Każdy z uczestników dostał medal, natomiast dla zwycięzców przygotowano puchary i dyplomy.

2 maja, w ramach wielkich, wspólnych porządków wolontariusze z miasta i powiatu zebrali tony odpadów na brzegach rzek - Toczna i Bug wraz z jego starorzeczem. W Mężeninie, tylko na odcinku dwóch kilometrów zebrano ich prawie 2 tony. Przy okazji natrafiono również na dzikie wysypiska. Łosicki sztab wysprzątał brzegi Tocznej i leśne drogi w "Dębince" koło Łosic.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 19

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe