Radzyń Podlaski: Powiat nie promuje zdrowia psychicznego

  • 16.05.2019, 11:34
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Powiat nie promuje zdrowia psychicznego
Starostwo wycofało się z organizacji olimpiady zdrowia psychicznego, w której od lat powiat uczestniczył wraz z innymi samorządami z regionu. Zdaniem starosty, nie było chętnych do uczestnictwa. - To absurd, biorąc pod uwagę zagrożenia dla dzisiejszej młodzieży - skomentował radny Tadeusz Sławecki.

To właśnie on na ostatniej sesji powiatu chciał się dowiedzieć, czy powiat wzorem lat poprzednich przyjął zaproszenie do współorganizacji olimpiady o zdrowiu psychicznym. W konkursie uczestniczyły od lat poza terenem radzyńskim, powiaty: bialski, parczewski, lubartowski, włodawski.
– Zasięgaliśmy opinii dyrektorów szkół. Poinformowali nas, że nie było zainteresowania tym konkursem wśród młodzieży i trzeba było pewne działania podejmować na siłę. Biorąc pod uwagę, ze jako współorganizator konkursu ponosiliśmy koszty w wysokości 2,5 - 3 tys. zł, postanowiliśmy odstąpić od przedsięwzięcia - poinformował starosta Szczepan Niebrzegowski.

Decyzji nie rozumie jednak radny Sławecki. – Bardzo żałuję. W sytuacji, gdy nasza młodzież w obecnych czasach ma coraz większe problemy psychiczne. Gdy mamy ogromne zagrożenie dopalaczami, popadaniem społeczeństwa w rózne uzależnienia, my rezygnujemy z inicjatywy, która ma przecież bardzo duze znaczenie edukacyjne i profilaktyczne – mówi Sławecki.

Twierdzi, że przez sześć lat powiat uczestniczył w organizacji konkursu i wycofanie się z niego jest dużym błędem. – Prosiłbym, w miarę możliwości o przemyślenie jeszcze tej decyzji - apelował. – Zamiast rezygnować, trzeba się tym problemem właśnie mocniej zainteresować.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe