Radzyń Podlaski: Budżet obywatelski po raz trzeci

  • 26.05.2019, 09:33
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Budżet obywatelski po raz trzeci
Do 31 lipca władze miasta czekają na pomysły mieszkańców na wydatkowanie 100 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego. W poprzednich edycjach pieniądze trafiły na wsparcie sportu i inwestycje drogowe.

Formularze do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego są już do pobrania na stronie internetowej www.radzyn-podl.pl oraz w siedzibie urzędu miasta. - Projekt do realizacji Radzyńskiego Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec miasta, który najpóźniej w dniu zgłoszenia wniosku ukończył 16 lat – informuje Karol Niewęgłowski z magistratu. - Planowana kwota środków na RBO w 2020 r. to 100 tys. zł, maksymalna wartość jednego projektu może wynieść 50 tys. zł.

Przedkładane do oceny projekty muszą spełnić warunek ogólnodostępności. - Muszą dać możliwość czerpania nieodpłatnie korzyści z efektów realizacji projektu na równych zasadach wszystkim mieszkańcom miasta – wyjaśnia Niewęgłowski.

W tym roku pieniądze na realizację przedsięwzięcia, czyli doposażenia klubu, otrzyma Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do. Pieniądze dostanie też filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej, która zajęła w ubiegłorocznym głosowaniu na BO drugie miejsce.

W pierwszej edycji BO pieniądze przekazane zostały na inwestycję drogową na ul. Podlaskiej.

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe