Biała Podlaska: Oddajcie stadion dla Podlasia!

  • 05.06.2019, 13:30
  • Arkadiusz Kielar, Piotr Pyrkosz
Biała Podlaska: Oddajcie stadion dla Podlasia!
Dziesięć godzin od założenia, profil facebookowy "Oddajcie stadion dla Podlasia" polubiło ponad tysiąc osób. Dziś ma już ponad trzy i pół tysiąca użytkowników. Za jego pośrednictwem w miniony piątek kibice zorganizowali spontaniczny protest, podczas którego zaprezentowali transparent z napisem "Oddajcie stadion!". Temat przebudowy piłkarskiego obiektu w Białej Podlaskiej to już nie przelewki, w mieście jest pokaźne grono osób, które oczekuje konkretnych decyzji.

Modernizacja stadionu, na którym grali piłkarze Podlasia, w pierwszym etapie miała zakończyć się w czwartym kwartale minionego roku. Szybko jednak zaczęły pojawiać się sygnały, że nie wszystko idzie zgodnie z planem. -  Ta umowa była od początku źle przez tę firmę wykonywana. Byłem zmuszony odstąpić od umowy, co więcej już we wrześniu do Urzędu Miasta wpłynęły zajęcia komornicze wobec tej firmy na kwotę 2 mln złotych. Okazało się, że firma nie posiada też obowiązkowego ubezpieczenia tej inwestycji. Na mnie ciąży obowiązek ochrony interesów miasta. Konieczna stała się inwentaryzacja, pozwalająca na dokonanie rozliczeń z podwykonawcami, którym nie zapłacił S-Sport. A większość to firmy bialskie - podnosi Michał Litwiniuk.

Zniecierpliwieni brakiem konkretnych informacji dotyczących przyszłości stadionu kibice założyli na Facebooku wspomniany fanpage. - Profil został założony ze względu na nieudolne działania władz Białej Podlaskiej w sprawie stadionu - można przeczytać na stronie "Oddajcie stadion dla Podlasia". - Jesteśmy apolityczni. Nas nie interesują tłumaczenia i ciągle odwlekanie tematu budowy stadionu. Chcemy działań! Na początku roku doszło do spotkania przedstawicieli kibiców z prezydentem Litwiniukiem i obiecał nam, że zrobi wszystko co należy, żeby obiekt powstał. Niestety jak się okazuje wszystkie słowa były nieprawdą, w tej sprawie nic się nie dzieje, a my czujemy się oszukani. Pan Litwiniuk zapytany o następne spotkanie z nim, odpowiedział, że się do nas odezwie. Lecz nie otrzymaliśmy żadnych informacji, które mówiłyby o tym, że prezydent wyraża chęć przedstawienia nam jakichkolwiek informacji - czytamy w oświadczeniu. 

Akcja zorganizowana na stadionie w piątek 31 maja spotkała się z dużym odzewem, zebrało się kilkaset osób. Nie tylko "szalikowców", ale i zwykłych sympatyków sportu, a także piłkarzy Podlasia. Skandowano m. in. "Litwiniuk gdzie jest ten stadion?!". Zebranie rozwiązała policja, co spotkało się z dezaprobatą zgromadzonych, posypały się też mandaty. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 23

 

Arkadiusz Kielar, Piotr Pyrkosz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 05.06.2019, 23:13
A ja się pytam gdzie jest pan Broniewicz, przed wyborami tak ponoć zatroskany o dobro miasta? Przecież jego człowiek Buczyński - wiceprezes Białej Samorządowej został wsadzony na stołek z-cy prezydenta odpowiedzialnego za inwestycje! Dlaczego pozwala się na taką nieudolność w zarządzaniu inwestycjami? Stadion to tylko przykład. Stanęły wszystkie ważniejsze inwestycje w tym mieście!

Pozostałe