Powiat radzyński: Przedszkole SOSW wypadło z projektu

  • 07.06.2019, 09:30
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Przedszkole SOSW wypadło z projektu
Przedszkole Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, ul. Sitkowskiego nie będzie termomodernizowane. Powiat zmienił zakres prac w ramach projektu unijnego, z którego pozyskał pieniądze na prace w kilku obiektach należących do samorządu.

Informacja o zdjęciu budynku przedszkola z planu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej pojawiła się na ostatniej sesji rady powiatu. Radny Jakub Jakubowski spytał o zmiany w budżecie, które dotyczą zdjęcia z tego przedsięwzięcia 33 tys. zł. W odpowiedzi usłyszał, że pieniądze zostały zdjęte w związku z wykluczeniem z projektu prac związanych z budynkiem przedszkola SOSW właśnie. - Byłem tam jako radny zasiadający w komisji rewizyjnej na wizji lokalnej. Budynek jest w bardzo złym stanie. Przede wszystkim jest zagrzybiony. Dziwię się, że powiat robi oszczędności kosztem dzieci – komentował później Jakubowski.

Starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski potwierdza, że prac na budynku przedszkola SOSW na razie nie będzie. - Tam potrzebny jest kompleksowy remont, również wnętrz, sama termomodernizacja nie przyniesie efektów. Ponieważ koszty niekwalifikowane przy tej placówce w ramach projektu, z którego dostaliśmy unijne fundusze, była wysoka, bo wynosiła około 1 mln zł, zdecydowaliśmy odstąpić od tej inwestycji – mówi starosta.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 23

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe