Biała Podlaska: Nominacja ponad podziałami

  • 12.06.2019, 10:15
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Nominacja ponad podziałami
Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia Wspólny Świat w oczach wszystkich klubów rady miasta stała się w tym roku najlepszą kandydatką do tytułu "Zasłużony dla miasta Biała Podlaska". - To są takie miłe epizody, które dają energię do codziennej żmudnej pracy dla dobra naszych dzieci – mówi Anna Chwałek.

"Jeszcze kilka lat temu jej odważne projekty znajdowały się jedynie w sferze marzeń. Dzisiaj oglądamy na własne oczy realizację jej najważniejszego zamierzenia: Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Jest to namacalny dowód na siłę charakteru i konsekwencję, jaką wykazywała się przez wiele lat, próbując uświadamiać społeczeństwo o jednym z najważniejszych problemów współczesności." – to fragment uzasadnienia do projektu uchwały nadającej Annie Chwałek tytuł zasłużonej dla miasta. Pod projektem podpisali się liderzy wszystkich klubów zasiadających w radzie miasta, dając wyraz temu, że nominacja jest dla każdej z grup zasadna.

- Jak widać autyzm nie ma twarzy politycznej, jest ważnym tematem dla wszystkich, bez względu na poglądy. To mnie cieszy, bo tego wyróżnienia nie traktuję osobiście. To nagroda dla całego stowarzyszenia, dla ciężkiej pracy całego zespołu, który na co dzień prowadzi zajęcia z naszymi dziećmi, pilnuje płatności, płynności finansowych, głowi się nad pozyskiwaniem środków na kolejne potrzeby stowarzyszenia. Wszystko co robimy, robimy dla dzieci i choć miło mi z powodu kolejnych wyróżnień, to nie przysłonią one podstawowego celu jakim jest działanie na rzecz naszych dzieci – komentuje Anna Chwałek.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 24

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ptysiek
Ptysiek 13.06.2019, 12:56
Gratuluję Pani Aniu! Brawa dla Was wszystkich!

Pozostałe