Powiat bialski: Będą stypendia dla zdolnej młodzieży

  • 12.07.2019, 08:00
  • Joanna Danielewicz
Powiat bialski: Będą stypendia dla zdolnej młodzieży
Trzy gminy powiatu bialskiego zdecydowały się zorganizować program stypendialny dla idącej na studia młodzieży ze swojego terenu. Pieniądze pozyskane z grantu uzupełnią wkładem własnym, na który pozyskają pieniądze od sponsorów ale i z uposażeń samorządowców.

– Obiecaliśmy w kampanii wyborczej, że będziemy chcieli wesprzeć młodych ludzi z naszego terenu, by ułatwić im start i pomóc w edukacji. Właśnie rusza nasz bialski fundusz stypendialny. Opieramy się na doświadczeniach gminy Wisznice, w której taki projekt już funkcjonował. Pilotażowo w tym roku dołączyły gminy Sosnówka i Sławatycze – informuje Daniel Dragan, wiceprzewodniczący rady powiatu bialskiego. – Ok. 40 tys. zł grantu na ten cel dostaliśmy z Polsko –Amerykańskiej Fundacji Wolności, a kilkanaście procent to będzie nasz wkład.

Jak mówi Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice, tego typu projekt przez kilka lat funkcjonował w jego gminie. – Sam fundowałem z własnych pieniędzy jedno stypendium. Pozyskiwaliśmy też sponsorów wśród przedsiębiorców. W ostatnim czasie program został zawieszony, gdyż mieliśmy konkretne oczekiwania wobec stypendystów. Chcieliśmy, by młodzi, którzy stypendia otrzymali wykazali się zaangażowaniem w działania społeczne na terenie gminy. Różnie z tym bywało w ostatnim czasie, dlatego wstrzymaliśmy projekt. Teraz zdecydowaliśmy się powrócić do koncepcji wraz z dwiema gminami, bo mamy jednak nadzieję, że wyłonimy fajnych młodych ludzi, którym chce się działać na rzecz lokalnej społeczności.

Wyłonieni stypendyści przez najbliższy rok akademicki będą otrzymywać po 500 złotych miesięcznie. Zainteresowani przystąpieniem do programu dodatkowe pytania powinni wysyłać na adres mailowy: [email protected]

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 28

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe