Olszanka: Rowerzyści na setnych urodzinach Zdzisława Wolskiego

  • 09.08.2019, 09:30
  • Joanna Gąska
Olszanka: Rowerzyści na setnych urodzinach Zdzisława Wolskiego
Rodzinne Rajdy Rowerowe na stałe wpisały się w działania integracyjne społeczności gminy. Ich inicjatorem jest miejscowa Gminna Biblioteka Publiczna. Ostatnia wyprawa była również okazją do świętowania urodzin Zdzisława Wolskiego, który niedawno skończył sto lat. W urodzinowym przyjęciu uczestniczył także wójt, kierownik USC i pracownicy ZUS.

Inicjatywa Gminnej Biblioteki Publicznej na wspólne, aktywne spędzanie wolnego czasu ma już swoich stałych zwolenników. W organizowanych przez placówkę rajdach rowerowych uczestniczą zarówno młodzi mieszkańcy gminy, jak również dorośli cykliści.

Ostatnia edycja wydarzenia miała bardzo uroczysty charakter. Tego dnia rowerzyści odwiedzili bowiem Zdzisława Wolskiego, który kilka dni wcześniej obchodził swoje setne urodziny. Do szanownego jubilata z życzeniami przybyli również wójt Grzegorz Pajnowski i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Sylwia Marciniuk oraz pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

- Jubilat bez problemu rozpoznaje wszystkich swoich krewnych. Codziennie spaceruje też po swoich rodzinnych Szawłach, których jest mieszkańcem od urodzenia - mówi Małgorzata Chraniuk, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszance

Zdzisław Wolski podkreśla, że najbardziej brakuje mu rozmów z rówieśnikami. Niestety, wszyscy bowiem jego koledzy już nie żyją. Mężczyzna

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 32

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe