Wybory: Marszałek myśli o senacie

  • 13.08.2019, 10:04
  • Joanna Danielewicz
Wybory: Marszałek myśli o senacie
13 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Partie dopinają listy kandydatów. PSL ustalił już liderów i pierwsze "piątki" w okręgach do Sejmu. Koalicja Obywatelska ujawniła pierwsze cztery miejsca, a PiS przedstawił jedynki. Choć pełnych składów kandydatów jeszcze nie ma, to nieoficjalnie mówi się, kto na listach partii pojawić się z dużym prawdopodobieństwem może i z którego miejsca wystartuje. Niewykluczone, że do Senatu z okr. 17 PSL zaproponuje byłego marszałka województwa – Sławomira Sosnowskiego.

Kampania wyborcza ruszyła w momencie, gdy prezydent Andrzej Duda w ubiegłym tygodniu ogłosił termin tegorocznych wyborów na 13 października. Do tego czasu największe polityczne ugrupowania przedstawiły już lokomotywy wyborcze do Sejmu, czyli jedynki. 

W okręgu nr 7 (bialsko-chełmski) PiS wystawia wicepremiera Jacka Sasina. Dalej mówi się, że lista może wyglądać tak: dwójka przypadnie prawdopodobnie Sławomirowi Zawiślakowi – reprezentantowi ziemi zamojskiej, a z trzeciego miejsca może wystartować Marcin Duszek jako przedstawiciel ziemi bialskiej. 

Sławomir Sosnowski przyznaje, że jego kandydatura pojawiła się natomiast w kontekście startu do Senatu. - Oczywiście te listy mają powstać po zawarciu konsensusu między ugrupowaniami opozycyjnymi. Ostatecznie o kandydacie na senatora zdecyduje Warszawa. Mogę jednak potwierdzić, że zgłoszona jest moja kandydatura – mówi Sosnowski.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 33

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 14.08.2019, 13:39
Jaka partia taki kandydat.Gorszego już chyba w całym województwie nie znajdziesz.Z ta partią to nawet Witos nie chciał współpracować,uważał ich za niewiarygodnych i zdrajców.Założył sobie stronnictwo "Piast" i z nim do końca pracował.Po Jego śmierci ZSL sobie przywłaszczył Go jako przywódcę.To jest partia faryzeuszy i zdrajców.Ten kandydat nieści się w tej grupie.

Pozostałe