RADZYŃ PODLASKI: Miasto nie odpowiada za rzekę , stawy i cegielnię

  • 23.08.2019, 11:13 (aktualizacja 23.08.2019, 11:21)
  • Joanna Danielewicz
RADZYŃ PODLASKI: Miasto nie odpowiada za rzekę , stawy i cegielnię
Zarośnięta rzeka, stawy i tereny tzw. cegielni kłują w oczy radzynian. Miasto rozkłada ręce, twierdząc, że utrzymanie akwenów nie leży w jego kompetencji. Administrator PZW "Amur" rozwodzić się nad tematem nie chce. Odpowiednie uzgodnienia miały bowiem zapaść już w ratuszu.

Sygnały niezadowolonych ze stanu zbiorników radzynian dotarły do siedziby władz miasta. To poczuło się w obowiązku wyjaśnić, że za wygląd stawów, rzeki Białki i terenów cegielni nie odpowiada. Choć, jak zaznacza rzecznik urzędu miasta, Anna Wasak: – Wykoszenie roślinności zarówno ze stawów jak i Białki jest możliwe po zakończeniu okresu lęgowego ptactwa, które żyje na tych akwenach.

Utrzymanie koryta rzeki leży w kompetencji Wód Polskich. Te już niejednokrotnie w tym sezonie, w odniesieniu do różnych cieków wyjaśniały, że zgodnie z ustawą o ochronie przyrody prowadzenie w obrębie cieków naturalnych (rzek) działań obejmujących m.in. wykaszanie roślin z dna oraz brzegów, w terminie od 1 marca do 15 sierpnia, wymaga zgłoszenia regionalnemu dyrektorowi ochrony środowiska, który w terminie 30 dni może wnieść sprzeciw lub nałożyć obowiązek uzyskania decyzji o warunkach prowadzenia tych prac. Brak działań na rzekach administrator tłumaczy również suszą i potrzebą utrzymania retencji.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 34

 

 

 

 

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe