Biała Podlaska: Doczekali się nawierzchni

  • 29.08.2019, 10:02
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Doczekali się nawierzchni
Miasto ogłosiło przetarg na budowę części ulicy Tańskiego. Ulicy, która na mapie Białej funkcjonuje od ponad 30 lat i w tym czasie doczekała się asfaltu tylko w połowie. Po latach dopominania się o dokończenie inwestycji, mieszkańcy być może wreszcie osiągną cel.

O ulicy Tańskiego na jednym ze starszych osiedli miasta Za Torami, pisaliśmy w lutym tego roku. Wówczas właśnie mieszkańcy przypomnieli nam o realiach, w jakich mieszkają od ponad 10 lat. Wtedy bowiem miasto położyło wówczas asfalt na połowie ul. Tańskiego, między ulicami Długosza i Witoszyńskiego. Część między Witoszyńskiego i Wyzwolenia do dziś pozostaje gruntowa.

W 2015 roku mieszkańcy złożyli do władz miasta petycję w tej sprawie. " (...) znajdująca się między ulicami Długosza i Wyzwolenia istnieje już ponad 30 lat. Pierwsi mieszkańcy tej ulicy budowali swoje domy w latach osiemdziesiątych poprzedniego stulecia. Od tamtego czasu wszystkie ulice wokół ulicy Tańskiego zostały utwardzone. (...) pomimo tego, że już kilka lat temu mieszkańcy tej części ulicy zostali podłączeni do sieci wodno – kanalizacyjnej (...)" - pisali mieszkańcy nieutwardzonej części ciągu. Wówczas ich apel pozostał bez odpowiedzi.

Mieszkańcy już wiedzą, o tym że ulica wreszcie doczeka się kompleksowego wykonania.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 35

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe