GMINA KĄKOLEWNICA: Dyrektor odwołany, konkurs za pasem

  • 31.08.2019, 08:33
  • Joanna Danielewicz
GMINA KĄKOLEWNICA: Dyrektor odwołany, konkurs za pasem
Dotychczasowy dyrektor Zespołu Oświatowego w Brzozowicy Dużej został zarządzeniem wójta odwołany z funkcji. To następstwo zapadłego wiosną prawomocnego wyroku, który uznał powierzenie funkcji Adamowi Juchnikowskiemu za niezgodne z prawem. Konkurs na nowego dyrektora już w tym tygodniu.

9 kwietnia tego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie stwierdził nieważność zarządzenia wójta gminy Kąkolewnica z dnia 20 sierpnia 2018 roku, w przedmiocie powołania komisji konkursowej w celu przeprowadzenia konkursu na dyrektora szkoły w Brzozowicy. Uznał również za niezgodne z prawem powierzenie na podstawie tegoż konkursu Adamowi Juchnikowskiemu stanowiska dyrektora Zespołu Oświatowego im. Jana Pawła II w Brzozowicy Dużej.

Teraz Anna Mróz, zarządzeniem z dnia 16 sierpnia odwołała z funkcji, bez wypowiedzenia, dotychczasowego dyrektora szkoły. Wójt powołała się na prawo oświatowe, które wskazuje szczególnie uzasadnione przypadki, w jakich dyrektora z pełnionej funkcji można odwołać w takim właśnie trybie. Za taki szczególny przypadek uznano właśnie prawomocny wyrok sądu. "Kierowanie zespołem oświatowym, przez osobę, która została powołana na dyrektora z naruszeniem prawa stanowi istotne zagrożenia dla osiągnięcia celów w/w zespołu (...)" – czytamy w uzasadnieniu zarządzenia pani wójt. W tym tygodniu odbędzie się konkurs na dyrektora ZO w Brzozowicy. Z naszych informacji wynika, że swoją kandydaturę zgłosiła Iwona Chmielewska, wcześniejsza dyrektor tej szkoły.

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe