Powiat bialski: Wielkie święto radości i plonów w powiecie [GALERIA]

  • 05.09.2019, 09:13 (aktualizacja 05.09.2019, 09:21)
  • Paulina Chodyka
Powiat bialski: Wielkie święto radości i plonów w powiecie [GALERIA]
Przepięknie ustrojone i pełne regionalnych przysmaków stoiska gmin z całego powiatu, zachwycające tradycyjne wieńce dożynkowe oraz przyjazna atmosfera to okoliczności, w jakich już po raz dwudziesty pierwszy odbyły się powiatowe dożynki. Tym razem gospodarzem imprezy była gmina Biała Podlaska.

Wydarzenie rozpoczęło się tradycyjną mszą świętą na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Wilczynie. Odśpiewano hymn Polski, a także hymn Unii Europejskiej przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Łomaz i wsparciu chóru "Białynia" z Worońca. W związku z obchodzoną 1 września 80. rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej, minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich poległych rodaków. 

Wszystkich gości powitał starosta bialski Mariusz Filipiuk. - Nie byłoby nas tutaj bez rolników z powiatu bialskiego i ich rodzin. Kolejny rok minął w mgnieniu oka, jednak jest to tylko złudne wrażenie, bo wypełniony był ciężką i żmudną pracą podlaskich gospodarzy. To właśnie dla nich zebraliśmy się dzisiaj, by zgodnie ze staropolską tradycją uczcić święto plonów, które kończy intensywny okres żniw i jest zwieńczeniem całorocznego wysiłku i jednocześnie początkiem trudu polskiego rolnika. Chciałbym wyrazić ogromny szacunek, jakim darzę wszystkich rolników. To wasza praca sprawia, że na stołach w polskich domach znajduje się chleb. Tylko wy wiecie, jak wiele wysiłku musicie włożyć w swoją pracę. Chciałbym wam podziękować za ten trud, wytrwałość i sumienność, za wiarę w to, co robicie – mówił starosta.

Wiele emocji przyniosło wyłonienie najpiękniejszego wieńca dożynkowego. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się ten przygotowany przez gminę Drelów.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 3 września

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe