Międzyrzec Podlaski: Wysprzątali miasto, dostali upominki

  • 27.09.2019, 07:00
  • Paulina Pietrzak
Międzyrzec Podlaski: Wysprzątali miasto, dostali upominki
W sobotnie popołudnie na placu Jana Pawła II rozpoczęła się kolejna, już trzecia, akcja sprzątania miasta. Wzięło w niej udział ok. 50-ciu osób, w tym harcerze, młodzież oraz rodzice ze swoimi pociechami.

Trzy grupy uporządkowały: park Potockich, międzyrzeckie jeziorka oraz teren za cmentarzem żydowskim. Odpadki zbierały nawet małe dzieci. - Chcemy dotrzeć właśnie do nich, by przez tę edukację i trud pracy, który trzeba włożyć w sprzątanie, uszanowały pracę innych, którzy muszą to robić na co dzień – mówi Paweł Łysańczuk, zastępca burmistrza miasta.

"Wielkie sprzątanie na koniec lata" jest kontynuacją wcześniejszych inicjatyw, czyli "Operacji Czysta Rzeka" oraz ploggingu, polegającego na bieganiu połączonym z jednoczesnym sprzątaniem. - Zależy nam na tym, aby krzewić ideę dbania o środowisko. Mamy nadzieję, że takie akcje zmotywują ludzi do myślenia i działania - dodaje Marta Muszyńska, inspektor ds. promocji i komunikacji społecznej.

W akcję, oprócz chętnych mieszkańców miasta, szkół i harcerzy, przy współpracy urzędu miasta oraz Międzyrzeckiej Grupy Biegowej, włączyli się również wędkarze, którzy dzień wcześniej pomogli uporządkować ze śmieci pobliskie kąpieliska. Po zakończeniu prac na uczestników czekało ognisko, ciepła herbata i kiełbaski. Nie obeszło się też bez upominków i słodyczy dla najmłodszych. 

Paulina Pietrzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe