Gmina Sosnówka: Świętowali 100-lecie wspólnoty wiernych

  • 28.09.2019, 07:19
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Sosnówka: Świętowali 100-lecie wspólnoty wiernych
Bogata historia, piękna architektura i rodzinna atmosfera. Tak o parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Motwicy mówią mieszkańcy miejscowości. Wspólnota wiernych świętowała właśnie 100-lecie istnienia. Z tej okazji zorganizowano festyn i wydano książkę, przedstawiającą jej burzliwe dzieje.

Wydarzenie zbiegło się z odpustem Matki Bożej Siewnej oraz zakończeniem Misji Ewangelizacyjnych. – Kościół w Motwicy ma już 200 lat. Początkowo znajdowała się tu cerkiew unicka a później prawosławna – mówi proboszcz ks. Marek Kujda. Jak dodaje, obecnie w parafii, w 10 miejscowościach mieszka 1663 katolików. - Są też bracia prawosławni i świadkowie Jehowy - zauważa.

Część artystyczna obchodów zacnego jubileuszu odbyła się na placu naprzeciwko kościoła. Na scenie zaprezentowali się Piotr Kajetan Matczuk z zespołem oraz schola, przedstawiono także historię każdej miejscowości wchodzącej w skład parafii. Zabawę uświetniły ogródki gastronomiczne i stoiska przygotowane przez mieszkańców Motwicy. Zorganizowano też okolicznościową loterię fantową. – To dla nas ważna chwila. Chcemy, aby mieszkańcy parafii byli dziś razem, aby wspólnie świętowali – podkreśla Jolanta Mikulska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce.

Cały artykuł przeczytacie w wydaniu Słowa Podlasia z 24 września

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe