Biała Podlaska: Młode gimnastyczki pokazały, co potrafią [GALERIA]

  • 02.10.2019, 14:17 (aktualizacja 02.10.2019, 14:24)
  • Paulina Chodyka
Biała Podlaska: Młode gimnastyczki pokazały, co potrafią [GALERIA] Fot: Adam Trochimiuk
Gimnastyka artystyczna to piękna dyscyplina łącząca elementy tańca, akrobatyki i gimnastyki. Pełne ekspresji układy choreograficzne oraz figury akrobatyczne mogli podziwiać uczestnicy I Międzynarodowego Turnieju w Gimnastyce Artystycznej. W zmaganiach wzięło udział 130 uczestniczek z całego kraju i zagranicy. Patronem medialnym wydarzenia było Słowo Podlasia.

I Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym regionie. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej w Białej Podlaskiej. Do udziału w turnieju zgłosiło się 130 zawodniczek z całego kraju i świata. - Nasze stowarzyszenie jest dość młode, bo powstało na początku tego roku. Natomiast nasze dziewczynki pod okiem trenerki Natalii Pawluk ćwiczą już od trzech lat. Dzisiaj reprezentuje nas  bardzo liczna grupa – opowiada prezes SGA Biała Podlaska, Kinga Franczuk. - Gimnastyka artystyczna w naszym regionie to pewna nowość. Jednak nie narzekamy na brak zainteresowania, a do naszego klubu co chwilę zapisują się nowe zawodniczki - dodaje.

Stowarzyszenie bierze udział w różnych wydarzeniach, by jak najbardziej promować tę dyscyplinę. Zawodniczki SGA reprezentują nasze miasto w zawodach również poza granicami kraju m.in. na Malcie czy Węgrzech. 

W turnieju w Białej Podlaskiej walczyły gimnastyczki z dziesięciu klubów z Polski m.in. Warszawy, Białegostoku i Katowic oraz Rosji i Białorusi. - Chcemy promować gimnastykę artystyczną w naszym regionie. Sport ten jest jeszcze niszowy na naszych terenach. Chcemy więc, żeby ludzie poznali tę dyscyplinę. Często zdarza się, że jest mylony z akrobatyką czy gimnastyką sportową. To piękny sport, przynoszący wiele satysfakcji, dlatego mamy nadzieję, że dzięki turniejowi dowie się o nim jak najwięcej osób  – mówi Natalia Pawluk, trenerka SGA Biała Podlaska. 

 

Cały artykuł przeczytacie w papierowym wydaniu oraz e-wydaniu Słowa Podlasia z 1 października

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe