ŁOSICE: Miliony na Mazowiecki Budżet Obywatelski

  • 05.10.2019, 10:19 (aktualizacja 05.10.2019, 10:23)
  • Joanna Gąska
ŁOSICE: Miliony na Mazowiecki Budżet Obywatelski
Praca przy Mazowieckim Budżecie Obywatelskim nabiera tempa. Mieszkańcy mają miesiąc na zgłaszanie swoich uwag do projektu uchwały, natomiast nabór pomysłów do Mazowieckiego Budżetu Obywatelskiego ruszy w pierwszym kwartale 2020 r. Pula funduszy przeznaczona na zgłaszane projekty to aż 25 mln zł.

Samorząd Mazowsza przygotował regulamin dotyczący budżetu. Ruszyły już też konsultacje społeczne. Osoby, które chciałyby wziąć w nich udział muszą wypełnić formularz. Można go złożyć osobiście w siedzibach urzędu i jego delegaturach, za pośrednictwem poczty lub poczty kurierskiej, drogą elektroniczną na adres [email protected], bądź za pomocą profilu zaufanego ePUAP. Projekt uchwały dostępny będzie na stronach internetowych www.bip.mazovia.pl, www.mazovia.pl i www.dialog.mazovia.pl oraz w wydrukowanej wersji w siedzibach urzędu i jego delegaturach.

– Budżet obywatelski znakomicie wpisuje się w prowadzoną przez nas politykę zrównoważonego rozwoju. Czekamy na pomysły zarówno w zakresie budowy czy modernizacji nowych obiektów, jak i realizacji programów społecznych, wydarzeń kulturalnych. To ważne, aby poznać głos mieszkańców zarówno dużych miast, miasteczek, jak i małych wsi - mówi marszałek Adam Struzik. Pomysły mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy Mazowsza bez ograniczeń wiekowych. W przypadku osób małoletnich wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Zgłaszać można projekty inwestycyjne, dotyczące np. budowy lub modernizacji placów zabaw, siłowni plenerowych, zakupu karetek czy mobilnych gabinetów lekarskich oraz  nieinwestycyjne czyli np. warsztaty i zajęcia sportowe czy wydarzenia kulturalne. Wszystkie informacje, w tym wskazówki jak poprawnie przygotować projekt, wykaz zadań województwa, mapa mienia, a także inspiracje dla projektodawców, dostępne będą na stronie internetowej www.mazovia.pl.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe